Sicílie

31 míst co vidět na Sicílii

Segesta

Archeologické naleziště

Segesta

Antické město Segesta je muzeem pod širým nebem. Obdivujte dórské sloupy jednoho z nejzachovalejších antických chrámů na Sicílii nebo působivé římské divadlo.

Segesta se spolu s Agrigentem na jihu Sicílie řadí k nejpůsobivějším starověkým památkám v Itálii.

Historie Segesty

Segesta byla politickým centrem národem Elymů, který vládnul celé západní Sicílii a převzal kulturu od starověkého Řecka. Historie Segesty sahá pravděpodobně do 6. století př. n. l., kdy zažívalo svůj největší rozkvět. Během 3. století př. n. l. spadla Segesta pod nadvládu Římanů a postupně se její obyvatelstvo přesouvalo do dnešního letoviska Castelammare del Golfo na pobřeží kvůli lepším obchodním příležitostem.

Dnešní pozůstatky a úžasná poloha

Do dnešní doby byly z původní Segesty odhaleny pouze pozůstatky antického chrámu a římského divadla. 

Chrám sice nikdy nebyl dokončen, ale i tak patří k nejlépe zachovaným antickým památkám na Sicílii. Dochovalo se všech jeho 36 dórských chrámových sloupů a s rozměry 26x60 metrů patří k největším v jižní Itálii.

Římské divadlo je jednou z nejpůsobivějších sicilských památek. Má průměr přes 63 metrů a vešlo se do něj až 3 000 diváků. Divadlo je vystavěno na vrcholu kopce Monte Barbaro a naskýtá se z něj neuvěřitelný výhled na okolní kopcovitou krajinu v dalekém pozadí s Tyrhénským mořem.

Vstupné a otevírací doba

Otevřeno je celoročně denně od 9:00, v létě se zavírá v 19:00, v zimě v 17:30.

Vstupné stojí 6 EUR pro dospělé a 3 EUR pro studenty s ISIC kartou mezi 18 a 25 lety.

Jak se sem dostat

Kromě auta se sem dostanete i veřejnou dopravou, zejména autobusy z Trapani. Dopravu zajišťují 4x denně autobusy Tarantola, online si můžete najít jízdní řády i aktuální ceny jízdenek. Jednosměrný lístek stojí 4 EUR a zastávka je u parkoviště asi 200 metrů od vstupu do areálu.

Chystáš se na Sicílii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 20. 02. 2024