Zpět na seznam míst co vidět na Sicílii
Marsala

Marsala

Marsala je čtvrté největší sicilské město a leží na úplném západním pobřeží ostrova nedaleko letiště Trapani. Díky tomu tak slouží spolu s městem Trapani jako jeden z ideálních výchozích bodů pro cesty po západu Sicílie.

Samotná Marsala sice není tak bohatá na památky jako jiná sicilská města, ale obdivovat v těsné blízkosti města můžete například rozsáhlé saliny, tedy nádrže na mořskou vodu, z nichž se získává sůl, se starobyle vypadajícími větrnými mlýny.

Dovolená Sicílie - nabídka zájezdů

Marsalské saliny a větrné mlýny

Celá oblast západní Sicílie je proslavená odsolováním mořské vody, k čemuž slouží velké vodní nádrže rozeseté po celém okolí Marsaly. Romantické scenérie s narůžovělou vodou doplňují větrné mlýny a hory sněhobílé soli.

Nejznámější saliny leží mezi Marsalou a letištěm Trapani asi 9 km od centra města a dostanete se sem nejlépe půjčeným autem.

Pláže a památky

Hlavní památkou v Marsale je krásná barokní katedrála sv. Tomáše a také archeologické naleziště Lilibeo z dob starověkého Říma.

Asi 5 km dlouhý pás rovných a hezky upravených pláží s jemným pískem začíná na jižním předměstí Marsaly v oblasti Berbaro a Lido Signorino. Pláže jsou ideální pro pohodový 1 či 2denní odpočinek v rámci cestování po Sicílii.

Ubytování

Marsala je spolu s městem Trapani jedno ze 2 měst, které cestovatelé volí pro základnu cestování při letu na letiště Trapani. Ubytování je zde poměrně levné a jednoduchý soukromý apartmán pořídíte i pod 1 000 Kč na noc pro 2, zatímco klasický hotel okolo 1 700 Kč.

Hotely a ubytování Marsala

Doprava

Kromě auta je Marsala dostupná i vlakem či autobusem, pro cesty do venkovských oblastí je však veřejná doprava velmi málo frekventovaná. Poslouží však při cestách do měst nebo na letiště Trapani.

  • Trapani – vlaky Trenitalia, cena okolo 3 EUR
  • Palermo – autobusy Salemi, cena okolo 10 EUR
  • Agrigento – autobus Lumia, cena okolo 10 EUR
  • Naviguj: 37.8005, 12.4366

Další místa na Sicílii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 4 dny
Navrhni úpravu