Sicílie

31 míst co vidět na Sicílii

Messina

Místo

Messina

Messina leží na nejsevernějším výběžku Jónského pobřeží jen kousek od pevninské Itálie. Důležitý přístav a vstupní brána do Sicílie čelila přírodním katastrofám i bombardování během 2. světové války, které zničilo mnoho z jejích památek, většina z těch současných je tak přestavěnou kopií nebo vznikly úplně nově právě po válce. Messina možná nepatří k nejnavštěvovanějším místům Sicílie, ale rozhodně stojí za návštěvu. 

Památky a zajímavosti

Nejvýznamnější památkou je nádherná katedrála v normanském stylu kompletně zničená zemětřesením a válkou a renovovaná po roce 1945. Na své 60metrové zvonici se může pochlubit jedním z největších orlojů na světě, který hravě překoná i ten pražský.

Historické centrum pak zdobí několik dalších kostelů původem ze 13. století, ovšem kompletně přestavěných po zemětřesení v roce 1908. Přístav pak střeží zlatá socha Madonny della Lettera, patronky města.

Vypravte se na pěší túry do hor

Město leží na úpatí cca 600 metrů vysokých kopců porostlých hustými borovicovými lesy, které jsou protkány množstvím značených turistických tras. Kopce tu a tam prosvětlí louka s malou vesničkou nebo kapličkou a každých pár stovek metrů se naskytnou výhledy na Středozemní moře. Celá oblast nepřekypuje množstvím turistů, takže si zde užijete božského klidu v přírodě.

K nejlepšímu výchozímu bodu turistických tras na Colle San Rizzo se dostanete autobusem linky 70.

Ubytování

Messina je ideálním cílem, pokud chcete zažít pravé sicilské město bez davů turistů a vypravit se na procházky přírodou, kde budete o samotě. Ubytujte se zde na 1-2 dny. 

V Messině narazíte zejména na apartmány a malé penziony v soukromí s cenami od 1 000 do 1 500 Kč. Klasické hotely pak pořídíte za ceny okolo 2 500 Kč.

Doprava

Messina je spojená se zbytkem Sicílie vlaky a autobusy a je nejdůležitějším sicilským přístavem s množstvím trajektů na pevninu, které jezdí do měst Villa San Giovanni a Reggio di Calabria.

Podívejte se, jaké společnosti jezdí z Messiny do hlavních směrů:

Trajekty do Villa San Giovanni a Reggio di Calabria zajišťuje dceřiná společnost italských železnic Blujetlines každou hodinu. Lístek do Villa S. Giovanni vyjde na 2,50 EUR, zatímco do Reggia 3,50 EUR.

MHD v Messině zajišťuje jedna linka tramvaje a cca 20 autobusových spojů. Jedna jízdenka vyjde na 1,20 EUR, jízdní řády a více detailů najdete na webu ATM Messina.

Chystáš se na Sicílii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 28. 09. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.