Zpět na seznam míst co vidět na Sicílii
Isola Vulcano

Vulcano

Ihned po vylodění na ostrově Vulcano to na vás dýchne silnými sirovodíkovými výpary, které se dostávající na povrch prostřednictvím fumarol ze spící sopky. Na tomto malém ostrově je to jednoduché, můžete se koupat na světlé i černé veřejné pláži, zajít si do bahenního jezírka anebo se vydáte na trek ke kráteru.

Koupání v bahenním jezírku je údajně zdraví prospěšné, takže si můžete dát pár koleček bahínko – moře, bahínko – moře (opatrně na horké fumaroly pod vodou, můžete se lehce spálit).

Vstup stojí 2 eura a nezapomeňte si přibalit mýdlo, které přebije zápach. Hurá na trek. Je to velmi jednoduché, jde se zkrátka na ten nejvyšší kopec (zde dokonce možno bez horského vůdce). Ačkoli neuvidíte lávové gejzíry, Vulcano je přinejmenším stejně zajímavé jako Stromboli. Cestou vyvěrá plyn, kouř a vidíte různé zbarvení zaschlých hornin a nerostů již vyplavených na povrch. Cesta nahoru zabere zhruba 1 hodinu, zpět asi 20 minut. Naskytnou se vám nádherné výhledy na bývalé aktivní krátery a ostatní ostrovy Liparského souostroví. 

  • Naviguj: 38.3962, 14.9701

Další místa na Sicílii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu