Zpět na seznam míst co vidět na Sicílii
Torre Salsa

Pláž Torre Salsa

Jen pár kilometrů od známé a navštěvované přírodní památky Scala dei Turchi si můžete užít den absolutního klidu na plážích Torre Salsa pod podobně sněhově bílými útesy, které celé oblasti dodávají magickou atmosféru.

Dovolená Sicílie - nabídka zájezdů

Pláž Torre Salsa se s celkovou délkou 6 km řadí mezi nejdelší na Sicílii a většina z ní je pod krásnými bílými útesy nebo mezi dunami porostlými trávou. Na Torre Salsa nehledejte žádné restaurace, žádná lehátka, ani nabídky vodních aktivit. Zamiřte sem, pokud chcete být sami. Jen vy, moře a bílé útesy. Protože i v hlavní sezoně jsou na Torre Salsa maximálně desítky lidí.

Kromě samotné Torre Salsa se v okolí můžete koupat i na mnoha dalších málo navštěvovaných plážích a uspořádat třeba trip Tour de Beaches po jižní Sicílii.

Ubytování

Hledáte-li zapomenutý kout Sicílie s krásným koupáním, pak je tato oblast určená právě pro vás a ubytujte se zde klidně na několik dní. Pláž Torre Salsa leží asi 3 km od městečka Montallegro a 4 km od obce Siculiana.

Jak se sem dostat

Přímo k pláži se nejde dostat jinak než autem. Cesta je dost skrytá a neznačená a poslední asi 2km úsek k parkovišti, které je přímo u pláže, pojedete po šotolinové cestě. Pláž leží nedaleko hlavní silnice SS115, severně od Motallegra musíte sjet na vedlejší silnici a pokračovat po ní na jih až se z ní stanou menší vesnické asfaltky.

  • Naviguj: 37.3603, 13.3442

Další místa na Sicílii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 7 dny
Navrhni úpravu