Sicílie
Sicílie

31 míst co vidět na Sicílii

Scala dei Turchi

Písčitá pláž, Pobřeží, Útes

Scala dei Turchi

Unikátní útvar Scala dei Turchi se nachází asi 20 minut jízdy od Agrigenta. Přestože Čechům zůstává ve větší míře utajena, jedná se o turistickou atrakci číslo 1, která v letních měsících praská ve švech. Bílý útes ze slínu svým neobvyklým tvarem připomíná schodiště (odtud název „scala“).

Útočiště tu údajně hledali turečtí piráti a právě spojením netradičního tvaru skály a jeho obyvatel si místo vysloužilo název „Schodiště Turků“ neboli Scala dei Turchi. Pod skálou je krásná pláž, kde se můžete osvěžit během letních parných dnů.

Návštěva vyhlídky a pláží

Scala deI Turchi leží přímo u hlavní silnice, takže se velmi snadno dostanete přímo na útes. Vstup sem není nijak omezený a neplatí se žádné vstupné.

Přímo pod útesy se táhnou nádherné písčité pláže, na které se dá rovněž dostat pěšky, byť je vhodnější pevná obuv vzhledem k poměrně strmým kamenitým cestičkám. Ani na tyto pláže se neplatí žádné vstupné. Není zde sice žádné turistické zázemí, ale o to krásnější jsou okolní přírodní scenerie.

Klasické pláže s bary, lehátky a nabídkami vodních aktivit najdete v blízkých letoviscích Lido Rossello a Porto Empedocle.

Ubytování

Projíždíte-li po Sicílii autem, ubytovat se můžete přímo (doslova pár metrů) od Scala dei Turchi, kde funguje několik prázdninových vil a penzionů, např. Belvedere Scala dei TurchiVilla AzzurraB&B Villa Eleonora.

Nejlepší ubytování u Scala dei Turchi

Jak se sem dostat

Scala dei Turchi leží poblíž malého letoviska Punta Grande mezi Porto Empedocle a Lido Rossello přímo u silnice SP68. Na místě je malé placené parkoviště (cca 3 EUR na den).

Nejbližší autobusová stanice je ve městě Realmonte vzdáleném asi 3,5 km. Spojení sem obstarává společnosti Autolinee Lumia z Porto Empedocle a Agrigenta. V letní sezoně by přímo ke Scala dei Turchi měla být v provozu služba shuttle busů právě z Porto Empedocle - pokud máte o této službě jakékoliv aktuální informace, prosím podělte se do komentářů níže.

Chystáš se na Sicílii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 02. 06. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.