Kypr

Mapa Kypr

Chcete před cestou zjistit, kde leží Kypr na mapě a jaká je jeho poloha? Jak vypadá mapa silnic na Kypru nebo kde najdete letoviska a další zajímavá místa, která chcete vidět? Podívejte se na mapy Kypru, které jsme pro vás připravili.

Dovolená Kypr - nabídka zájezdů

Poloha Kypru

Kypr je ostrov ležící ve východním Středozemním moři v oblasti mezi Evropou, Asií a Afrikou. Geograficky sice náleží již Asii, ovšem kulturně, ekonomicky i politicky se Kypr řadí mezi evropské země.

Vzdálenosti vzdušnou čarou:

  • z Prahy – 2 250 km
  • od tureckých břehů – 140 km
  • od afrických břehů – 430 km
  • od syrských břehů – 190 km

Mapy turistických zajímavostí

Kde najdete ty nejlepší pláže na Kypru nebo zajímavé památky? Jednoduše se podívejte na naší mapu turistických TOP míst:

Pokud plánujete pěší nebo cykloturistiku, hodit se budou i online mapy turistických tras a samozřejmě nesmí chybět také mapa ubytování a hotelů:

Mapa Kypru online

Rozdělení Kypru

Ostrov Kypr je rozdělený na jižní "řeckou" část, která je všeobecně uznávaným státem a o níž pojednává tento celý průvodce, a na severní tureckou část, oficiálně Severokyperskou tureckou republiku. Ta se sice považuje za samostatný stát, ovšem ten uznává pouze Turecko. "Jižní" Kypr tuto situaci bere za tureckou okupaci svého území.

Pro cestovatele z EU není žádný problém překračovat tam i zpět kypersko-kyperskou hranici, a to dokonce pouze s občanským průkazem (detaily v kapitole "Cestovní doklady na Kypr").

Mapy ke stažení

Preferujete offline mapy ke stažení? Ideální variantou jsou offline mapy aplikací Mapy.cz nebo Maps.me, které si jednoduše stáhnete do mobilu a využíváte kdekoliv bez další spotřeby dat.

Podívejte se také na jednoduché offline silniční a dálniční mapu ostrova:

Chystáš se na Kypr?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.