Kypr
Kypr

Ubytování na Kypru

Kde se ubytovat na Kypru

Chystáte se na dovolenou na Kypr? Podívejte se, kde se nejlépe ubytovat, pokud vyhledáváte klidnou dovolenou u moře, živější letoviska, pobyty v horách nebo třeba plánujete jen tour po kyperských městech. Výběr správné lokality ubytování je totiž pro hezkou dovolenou zásadní.

Všechny dostupné kapacity pak hledejte klasicky na těchto portálech:

Kypr je ale také typiky dovolenkovou destinací pro zájezdy s cestovními kancelářemi:

Nejoblíbenější místa na Kypru

Ayia Napa

Pláže, příroda, noční život

Jedno z nejnavštěvovanějších letovisek na Kypru obklopují krásné písečné pláže, členité pobřeží s množstvím útesů, skal, zátok a jeskyní (národní park Cape Greco). Ayia Napa také nabízí bohaté večerní a noční vyžití v podobě mnoha klubů, barů i klasických restaurací. 

V Ayia Napě najdete množství ubytování od levných apartmánů přes zlatou střední cestu 3* hotelů po luxusní resorty.

Paphos

Pláže, město, památky

Metropole západního Kypru a město, kde leží jedno ze dvou mezinárodních letišť, naláká cestovatele na vše, co můžete od letní dovolené chtít. Krásné písčité pláže přímo ve městě i v okolí, antické památky i městský život spojený s dlouho otevřenými bary, kluby a restauracemi.

Paphos překypuje nabídkami ubytování všeho druhu od levných apartmánů v soukromí po luxusní resorty.

Larnaca

Město, noční život, pláže

Největší kyperské město s velkým letištěm je ideální výchozí bod pro cestování po Kypru nebo zastávku před odletem či po příletu. Larnaca tepe životem dlouho do noci a svlažit se můžete i na několika městských plážích. Nabídka ubytování je zde nejbohatší a také jedna z nejlevnějších z celého Kypru.

Lemesos

Město, pláže

Druhé největší město Kypru, česky známé taky jako Limasol, je skvělým výchozím bodem pro poznávání ostrova, pokud chcete bydlet na jednom místě. Nachází se totiž zhruba uprostřed pobřeží. Okolí města obklopují hezké pláže i známé útesy White Rocks. Hotelů či apartmánů zde najdete nepřeberné množství za velmi příznivé ceny.

Protaras

Pláže, příroda

Jen pár kilometrů od letoviska Ayia Napa leží Protaras s největším počtem nabídek ubytování na počet obyvatel. Užijete si zde nádherné menší pláže v zátokách, fotogenické útesy i mořské jeskyně. Na rozdíl od živé Ayia Napa je Protaras mnohem klidnější, avšak s veškerým zázemím pro turisty

Hotely a ubytování Protaras

Polis Chrysochous (Latsi)

Pláže, příroda, hory, národní park

Menší letovisko na severozápadě Kypru láká zejména na překrásné divoké pobřeží cenného národního parku Akamas a na hezké dlouhé pláži ve čtvrti Latsi. Ideální místo pro kombinaci plážové dovolené a pěší turistiky v klidném prostředí mimo hlavní osídlení ostrova.

Troodos, Kakopetria

Příroda, hory

Kyperské pohoří Troodos je nádherné plné zelených údolí, širých výhledů, množství turistických tras a najdete v něm dokonce i lyžařské středisko. Zamiřte do jedné z pitoreskních vesniček vtesaných do horských úbočí, mezi nejznámější patří Kakopetria, Pedoulas nebo Troodos.

Hotely a ubytování v pohoří Troodos

Nikósie

Hlavní město, hraniční přechod

Jedno z nejzajímavějších evropských hlavních měst plné památek je rozdělené hraniční čárou, která odděluje Kyperskou republiku od Severního Kypru (Severokyperské turecké republiky), do nějž můžete bez problému vstoupit. V Nikósii se rozhodně vyplatí alespoň na jednu noc zůstat.

Ceny ubytování na Kypru

Kypr nabízí hotely a ubytování pro všechny typy cestovatelů. Ve velkých městech narazíte na opravdu levné hostely, v menších městečkách na krásné rodinné penziony, letoviska se pak pyšní luxusními drahými resorty. Ceny se výrazně liší v červenci a srpnu od zbytku roku. Během prázdnin je ubytování o desítky procent dražší a je třeba ho rezervovat i měsíce dopředu.

Nicméně Kypr přeci jen netrpí tolik jako třeba Mallorca či Sardinie a i v hlavní sezoně zde seženete cenově přijatelné ubytování pod 1 500 Kč za noc.

  • Klasické 3* hotely s dobrým hodnocením stojí mezi 1 000 a 2 000 Kč za noc pro 2
  • Levnější penziony a guesthousy stojí kolem 500 Kč až 1 000 Kč za noc pro 2
  • All-inclusive resorty přímo u pláže stojí cca 3 000 až 5 000 Kč na noc pro 2

10 nejlepších hotelů na Kypru

Připravili jsme pro vás výběr 10 nejlepších ubytování na Kypru, který kombinuje hodnocení hostů, přijatelnou cenu i umístění. Výběr je vhodný spíše pro náročnější cestovatele, kteří od ubytování vyžadují kvalitu a pohodlí.

Chystáš se na Kypr?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 27. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.