Pláže

Krásnější pláže, než jsou na Kypru, budete hledat jen velmi těžko. Ty nejhezčí najdete na jihovýchodním cípu Kypru, v okolí měst Ayia Napa a Protaras. Tato oblast se pyšní průzračně čistými písečnými plážemi.

Mezi nejlepší pláže patří Nissi Beach, kterou najdete ve městě Ayia Napa. Okolí této pláže je bohatě vybavené restauracemi, bary, obchody a lehátky s deštníky. Pěšky se můžete projít po písčitém výběžku na skalnatý ostrov nedaleko pláže, který vám nabídce menší vyhlídku na širé moře před vámi. Tato pláž je v létě plná turisty, to ji však neubírá na své kráse.

Další pláž, kterou rozhodně musíte navštívit, je Konnos Beach. Této pláži se občas říká zátoka (Konnos Bay) a nachází se ve městě Protaras, kam se dostane hromadnou dopravou z města Ayia Napa. Cena lístku je 1,5 euro a řidič autobusu vám řekne, kde máte vystoupit. Tato pláž je výjimečná tím, že se nachází pod skálou a můžete ji vidět z pořádně výšky. Pláž je kouzelná svým jemným pískem a křišťálově čistou vodou. Pár metrů od pláže najdete i restauraci, sprchy či záchody. Máte-li rádi výhledy, rozhodně se vydejte na procházku na přilehlé skály a útesy, kde si můžete sednout na lavičku a sledovat neobyčejná panoramata.

Fig Tree Bay je pláž situovaná ve městě Protaras, a také se na ní dostanete lehce hromadnou dopravou z města Ayia Napa. Pár metrů od pláže najdete naprosto všechno a tato pláž je prostě dokonalá.

Pokud byste si chtěli užít více soukromí, zřejmě budete potřebovat auto, abyste byli schopni zajet do míst, která nejsou tak turistická. Pokud máte děti, máte rádi zábavu nebo jen tak odpočíváte na pláži, doporučujeme všechny. Každý si tam najde to své.

Pláže na Kypru rozhodně patří k evropské špičce.

Potápění

K dispozici je mnoho půjčoven po celém Kypru, kde si můžete půjčit potápěcí přístroje a užít si potápění za pomocí zkušených instruktorů. Ceny začínají na 65 euro za 3 hodiny. Můžete se podívat např. na tyto stránky: http://www.dgrdiving.com/index.php.

Šnorchlování

Pokud na sobě nechcete mít kyslíkovou bombu, můžete nasadit pouze brýle a užít si potápění na mnoha místech. Stačí si jen vybrat tu vhodnou zátoku či lagunu a o zážitek máte postaráno. Doporučujeme zátoky a útesy okolo Cape Greco, kde najdete např. Blue Lagoon.

Jedna z nejlepších možností, jak vyzkoušet spoustu vodních sportů, je Latchi Watersports Centre, které se nachází na západě Kypru ve městě Latchi. Můžete zde vyzkoušet obrovské množství sportů nebo si půjčte svoji vlastní loď.

Webová stránka je zde: http://www.latchiwatersportscentre.com/.

Noční život

Kypřané milují zábavu a během noci to žije na mnoha místech. V Nikósii si zajděte do klubu Clubd, který hraje techno a elektro hudbu nebo do klubu Teez, kde hrají hip hop a R&B. Stavte se také na hlavní třídě v Nikósii, na Ledra Street a dejte si něco dobrého k večeři a k pití. Atmosféra je tam výjimečná.

Rozhodně nejlepší a nejživější město pro noční život je Ayia Napa. Najdete zde opravdu všechno, co potřebujete, a každý si tu užije zábavu. Jsou tu desítky klubů, které hrají různé žánry, a většinou můžete obejít několik z nich zdarma. Doporučujeme navštívit The Castle Club, třípatrový klub s úžasnou atmosférou. Máte-li rádi klidnější atmosféru, v centru najdete spoustu živých koncertů se žánry jako country či jazz.

Pokud jste v příměstském Limassolu, rozhodně nevynechejte Guaba Beach Bar, který je považován jako jeden z nejlepších klubů na světě, a navíc je situován přímo na pláži.

Nakupování

V hlavním městě nejlépe nakoupíte na ulici Ledra Street, kde najdete mnoho světových značek jako H&M či Pull&Bear. Pokud chcete udělat větší nákupy včetně oběda a kávičky, rozhodně si zajeďte do nákupního centra The Mall Of Cyprus, které se nachází asi 20 minut od centra. Dostanete se tam autobusem číslo 158 z hlavního nádraží Solomos Square.

Co se týče ostatních měst, nejlépe nakoupíte v Ayia Napě, kde najdete velké množství obchodů se suvenýry.

Parky a rezervace

Akamas Peninsula National Park se nachází na nejzápadnějším cípu Kypru a nabízí nádherné výhledy a panoramata. Pokud se vydáte po stezce od Baths of Aphrodite do modré laguny (The Blue Lagoon), narazíte na spoustu vzácných druhů rostlin a živočichů. Můžete zde potkat divoké kozy, rejska, ježky, ještěrky a mnoho druhů ptáků. Do Baths of Aphrodite se dostanete buď autobusem, nebo autem. V Paphosu nasednete na autobus směr Polis, v Polis musíte přesednout na další autobus a pojedete až na konečnou zastávku Baths of Aphrodite. Odsud se vydáte pěšky směrem k Blue Lagoon. Tento výlet vřele doporučujeme, stojí to za to.

Další rezervací, která stojí za povšimnutí, je pohoří Troodos, kde najdete nejvyšší vrchol Kypru Mount Olympus. Nejlepším způsobem, jak procestovat toto pohoří, je rozhodně autem. Při vašich toulkách nezapomeňte navštívit vodopád Caledonia Waterfall, který se nachází kousek od Mount Olympus. Pokud se náhodou ocitnete na Kypru v zimním období, zajeďte si zalyžovat do lyžařského střediska. Informace najdete zde: http://www.cyprusski.com/.

Pro romantiky

Pro zamilované páry se nabízí opuštěné pláže a útesy, kde můžete obdivovat krásu přírody a poslouchat mořské vlny. Chcete-li zažít něco výjimečného, půjčte si vlastní loď a vydejte se objevovat krásy ostrova.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu