Kypr
Kypr

Jak se dostat na Kypr

Na Kypr se dá dostat pouze letecky. Pravidelné trajekty na Kypr neplují. Vzdušnou čarou je Kypr z ČR vzdálený přes 2 200 km.

Letecky na Kypr bez cestovky

Zhruba okolo roku 2017 Kypr začaly objevovat nízkonákladové aerolinky, což výrazně srazilo průměrné ceny letenek na tento ostrov. V Kyperské republice najdete dvě mezinárodní letiště:

Ceny letenek z Prahy se během letních prázdnin pohybují okolo 3 500 Kč za zpáteční cestu s tím, že pokud letíte v pevně daný termín, šance na nižší cenu je mizivá. Mimo sezonu se v akcích letenky dají pořídit i pod 2 000 Kč. 

Na Kypr se dá mírně levněji dostat i z okolních letišť. 

Detailní informace o cenách, spojích i nákupu letenek se dočtete na stránce Letenky na Kypr.

Letecky na Kypr s cestovkou

Kypr je oblíbená destinace i pro české cestovní kanceláře, které v letním obdobím od května do října nabízejí přímé charterové lety ve většině případů na trase Praha – Larnaka. Na letišti v Larnace na vás vždy čeká delegát dané cestovky a také autobus, který vás odveze přímo do vašeho ubytování.

Ceny zájezdů na Kypr patří v rámci Evropy spíš k těm vyšším. Za týdenní dovolenou na Kypru s pobytem all-inclusive zaplatíte obvykle mezi 18 000 a 25 000 Kč na osobu.

Zájezdy s polopenzí v okrajových částech sezony mohou výjimečně spadnou i pod 13 000 Kč.

Doba a délka letu na Kypr

Nejčastější otázka, kterou řeší cestovatelé, je Jak dlouho se letí z Prahy na Kypr? 

Dovolená Kypr - nabídka zájezdů

Z Prahy na letiště v Larnace i v Paphosu se letí zhruba stejně dlouhou dobu. Letové řády aerolinek většinou udávají dobu letu kolem 3,5 hodin, reálně se letí asi 3 hodiny a 15 minut.

Protože je na Kypru o hodinu více a letové řády všech společností se vždy uvádí v místních časech, na první pohled se může zdát, že cesta tam trvá 4,5 hodiny, zatímco cesta zpět jen 2,5 hodiny. Pravda je však taková, že let tam i zpět trvá zhruba stejně dlouhou dobu.

Vzdálenost Prahy od Larnaky činí 2 250 km.

Chystáš se na Kypr?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 27. 06. 2022
Navrhni úpravu

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

divan
před rokem

'Vzdušnou čarou je Kypr z ČR vzdálený přes 2 200 Kč. '

Lepší by bylo km :-)

Avatar uživatele
Pepa
před 3 lety

Dik za linky. To, ze musim mit certifikat, vim. Spis mne zajima, jestli staci, kdyz mi posle laborator certifikat mailem (naskenovany) nebo jestli tam musim zajet osobne pro original.

Avatar uživatele Xris
Xris
před 3 lety

Z zvedavosti jsem se divala na strakach ministry of tourism of cyprus. Nasla jsem tohle: https://cyprusflightpass.gov.cy/...for-a-test a https://cyprusflightpass.gov.cy/...5d17d5.pdf

Podle me test musi byt predlozen do AJ (ostatni zeme to takhle vyzaduji). Jinak je mozne po priletu mit test v Kypr za 60Euro + izolace az do vysledku. Snad to pomuze...

Avatar uživatele
Pepa
před 3 lety

Jak ma vypadat vysledek testu na COVID pro prekroceni hranic na Kypr? Staci vysledek zaslany mailem nebo je potreba oficialni certifikat?