Na Kypr se dá dostat pouze letecky. Pravidelné trajekty na Kypr neplují. Vzdušnou čarou je Kypr z ČR vzdálený přes 2 200 km.

Letecky na Kypr

Zhruba okolo roku 2017 Kypr začaly objevovat nízkonákladové aerolinky, což výrazně srazilo průměrné ceny letenek na tento ostrov. V Kyperské republice najdete dvě mezinárodní letiště:

Ceny letenek z Prahy se během letních prázdnin pohybují okolo 3 500 Kč za zpáteční cestu s tím, že pokud letíte v pevně daný termín, šance na nižší cenu je mizivá. Mimo sezonu se v akcích letenky dají pořídit i pod 2 000 Kč. 

Na Kypr se dá mírně levněji dostat i z okolních letišť. 

Detailní informace o cenách, spojích i nákupu letenek se dočtete na stránce Letenky na Kypr.

Doba a délka letu na Kypr

Nejčastější otázka, kterou řeší cestovatelé, je Jak dlouho se letí z Prahy na Kypr? 

Dovolená Kypr - nabídka zájezdů

Z Prahy na letiště v Larnace i v Paphosu se letí zhruba stejně dlouhou dobu. Letové řády aerolinek většinou udávají dobu letu kolem 3,5 hodin, reálně se letí asi 3 hodiny a 15 minut.

Protože je na Kypru o hodinu více a letové řády všech společností se vždy uvádí v místních časech, na první pohled se může zdát, že cesta tam trvá 4,5 hodiny, zatímco cesta zpět jen 2,5 hodiny. Pravda je však taková, že let tam i zpět trvá zhruba stejně dlouhou dobu.

Vzdálenost Prahy od Larnaky činí 2 250 km.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

divan
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 430 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2021-10-31T18:58:32+01:00)

'Vzdušnou čarou je Kypr z ČR vzdálený přes 2 200 Kč. '

Lepší by bylo km :-)

Odpovědět
před 7 měs

Dik za linky. To, ze musim mit certifikat, vim. Spis mne zajima, jestli staci, kdyz mi posle laborator certifikat mailem (naskenovany) nebo jestli tam musim zajet osobne pro original.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Xris
Xris
Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Xris
Xris

Z zvedavosti jsem se divala na strakach ministry of tourism of cyprus. Nasla jsem tohle: https://cyprusflightpass.gov.cy/...for-a-test a https://cyprusflightpass.gov.cy/...5d17d5.pdf

Podle me test musi byt predlozen do AJ (ostatni zeme to takhle vyzaduji). Jinak je mozne po priletu mit test v Kypr za 60Euro + izolace az do vysledku. Snad to pomuze...

Odpovědět
před rokem

Jak ma vypadat vysledek testu na COVID pro prekroceni hranic na Kypr? Staci vysledek zaslany mailem nebo je potreba oficialni certifikat?

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 16 dny
Navrhni úpravu