Při cestách na Kypr věnujte zvýšenou pozornost, zda přilétáte na jih ostrova do Kypru, nebo na sever ostrova do Severokyperské turecké republiky.

Kypr je členem Evropské unie a patří do zemí v Schengenském prostoru, kdežto Severokyperská turecká republika není členem EU ani Schengenského prostoru a vztahují se na vás tak zcela jiné vstupní podmínky na Kypr. 

Občanský průkaz nebo cestovní pas?

Kypr na občanku

Přilétáte–li na letiště v Pafosu nebo Larnace, cestujete na Kypr. V takovém případě cestujete v rámci Evropské Unie a bude vám k cestě stačit platný občanský průkaz. Na Kypr lze cestovat na občanku.

Severokyperská turecká republika

Nejčastěji s cestovní kanceláří poletíte na letiště Ercan, které leží v Severokyperské turecké republice. V tomto případě platí stejné vstupní podmínky jako do Turecka. Budete potřebovat platný cestovní pas. Vstup je pak umožněn bez víz pro pobyty do 90 dní.

Další dokumenty

Koronavirus 2020

V souvislosti se šířením nemoci Covid-19 je před cestou na Kypr nutné vyplnit online formulář s osobními údaji a informacemi o pobytu.

Celní předpisy

Bezcelně lze dovézt 800 ks cigaret, 50 ks doutníků nebo 1 kg tabáku, 10 litrů lihovin, 90 litrů vína a 110 litrů piva pokud cestujete na Kypr z území EU, v opačném případě se limity snižují na čtvrtinu. Podrobněji se o celní problematice dočtete na stránkách mzv.cz.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu