Cestování Covid-19

Česká republika byla k datu 18.9. přesunuta ze zemí kategorie B do kategorie C a tudíž je zakázán vstup všem občanům ČR bez výjimky. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Stav Česka a Slovenska v kategoriích najdete zde pio.gov.cy/coronavirus/en.

Návrat do ČR je od 15.6. možný bez omezení.

Při cestách na Kypr věnujte zvýšenou pozornost, zda přilétáte na jih ostrova do Kypru, nebo na sever ostrova do Severokyperské turecké republiky.

Kypr je členem Evropské unie a patří do zemí v Schengenském prostoru, kdežto Severokyperská turecká republika není členem EU ani Schengenského prostoru a vztahují se na vás tak zcela jiné vstupní podmínky na Kypr. 

Občanský průkaz nebo cestovní pas?

Kypr na občanku

Přilétáte–li na letiště v Pafosu nebo Larnace, cestujete na Kypr. V takovém případě cestujete v rámci Evropské Unie a bude vám k cestě stačit platný občanský průkaz. Na Kypr lze cestovat na občanku.

Severokyperská turecká republika

Nejčastěji s cestovní kanceláří poletíte na letiště Ercan, které leží v Severokyperské turecké republice. V tomto případě platí stejné vstupní podmínky jako do Turecka. Budete potřebovat platný cestovní pas. Vstup je pak umožněn bez víz pro pobyty do 90 dní.

Další dokumenty

Koronavirus 2020

V souvislosti se šířením nemoci Covid-19 je před cestou na Kypr nutné vyplnit online formulář s osobními údaji a informacemi o pobytu.

Celní předpisy

Bezcelně lze dovézt 800 ks cigaret, 50 ks doutníků nebo 1 kg tabáku, 10 litrů lihovin, 90 litrů vína a 110 litrů piva pokud cestujete na Kypr z území EU, v opačném případě se limity snižují na čtvrtinu. Podrobněji se o celní problematice dočtete na stránkách mzv.cz.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu