Budapešť
Budapešť

25 míst co vidět v Budapešti

Aquaworld Resort Budapest

Místo

Aquaworld Budapest

Aquaworld Resort Budapešť patří k největším krytým aquaparkům a umělým dovolenkovým destinacím ve střední Evropě a je velmi oblíbeným cílem Čechů i Slováků. Ačkoliv se velikostí nemůže rovnat se známějším resortem Tropical Islands u Berlína, patří mezi nejoblíbenější zábavní centra v Maďarsku a širokém okolí.

Oficiální web: www.aquaworldresort.hu

Desítky bazénů, tobogánů i atrakcí

Pod obrovskou střechou s průměrem 72 metrů se skrývá 54 000 mvodní zábavy. Hlavní část zábava se odehrává právě uvnitř kopule, jejíž interiér se nese ve stylu kambodžského chrámu Angkor. 

K nejoblíbenějším atrakcím patří 11 tobogánů a skluzavek, které se vinou vnitřními i venkovními prostory.

Celkem si můžete užít zábavu ve 14 vnitřních a 3 venkovních bazénech. Během léta si užijete celodenní pobyt venku na travnatých prostranstvích ve stínu stromů.

Samozřejmostí jsou různé vodní víry, protiproudy i bazén s umělými vlnami i sauny 

Vstupné a otevírací doba

Otevřeno je 365 dní v roce. Bazénová část s atrakcemi je v provozu denně v časech 10:00–20:00, v ranních hodinách již od 7:00 lze využít klasického plaveckého bazénu.

Vstupenka je platná vždy celý kalendářní den a ceny jsou následující:

  • 6 490 HUF - dospělí
  • 5 290 HUF - studenti
  • 3 190 HUF - děti
  • 13 990 HUF - rodinný lístek (2 dospělí + 2 děti)

Lístky je možné koupit na místě nebo online na oficiálním webu aquaparku.

Ubytování a zájezdy

Mnoho českých cestovních kanceláří pořádá 2-3 denní zájezdy přímo do Aquaworld Resort Budapest, hned vedle bazénové části se totiž nachází část hotelová. Ceny na 3 dny s polopenzí a vlastní dopravou se pohybují okolo 2 600 Kč na osobu, organizované zájezdy autobusem pak okolo 4 000 Kč.

Vypravit se sem ale samozřejmě můžete i na vlastní pěst. Součástí areálu je stejnojmenný hotel Aquaworld Resort Budapest (bývalá Ramada), kde se ceny podle poptávky pohybují mezi 1 700 a 2 500 Kč za noc na osobu.

Jak se sem dostat

Komplex Aquaworld Resort Budapest leží na severním okraji města těsně u dálničního okruhu M0. Autem se sem tedy dostanete velmi snadno, jelikož akvapark se nachází na straně příjezdu z ČR/Slovenska a není nutné projíždět Budapeští. Velké parkoviště přímo u areálu pro hosty je zdarma.

Pokud cestujete MHD, u areálu má zastávku (Káposztásmegyer, Aquaworld) autobusová linka 230 jezdící od nádraží Keleti v centru Budapešti.

Chystáš se do Budapešti?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele kk.ptackova
naposledy aktualizováno 19. 09. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.