Zpět na seznam míst co vidět v Berlíně
Kurfürstendamm

Kurfürstendamm

Každé světové velkoměsto má svoji neslavnější ulici, jež je obchodním i kulturním středobodem města. To, co je pro Paříž Champs-Élysées nebo Barcelonu La Rambla, je pro Berlín 3,5 km dlouhý bulvár Kurfürstendamm.

Nejlevnější ubytování v Berlíně (Booking.com)

Třída, které Berlíňan neřekne jinak než Ku'damm, protíná jižní část čtvrti Charlottenburg a je lemovaná 4 řadami stromů.

Luxusní butiky i kavárny

Na bulváru Kurfürstendamm naleznete ty nejdražší butiky, luxusní obchody světových značek i velká nákupní centra se zbožím cenové i všehochuti.

Začátek třídy v blízkosti nádraží Zoologischer Garten je obklopeno kavárnami a restauracemi té nejvyšší kvality i levnými bistry či jídelnami. K nejznámějším kavárnám na Ku'dammu patří slavná Café Kranzler.

V předvánočním období se na třídě Kurfürstendamm konají slavné berlínské vánoční trhy.

Pamětní kostel císaře Viléma

Hlavní památkou a dominantou Kudammu je protestantský Pamětní kostel císaře Viléme, respektive jeho ruina. Kostel byl otevřen roku 1895 v novorománském stylu, avšak během války byl těžce poničen a zůstala z něj jen část věže. Torzo tohoto kostela sloužilo a slouží dodnes jako protiválečný pomník.

Po válce byla snaha postavit novodobý kostel navazující na tuto památku, avšak vznikla ultramoderní osmiboká loď se šestibokou věží, která dodnes vzbuzuje velké kontroverze.

Hotely na Ku'dammu

Kurfürstendamm je třída velmi oblíbená pro ubytování během pobytu v Berlíně. Nachází se zde mnoho hotelů a pokud chcete bydlet v centru dění s výbornou dopravní dostupností, je právě tato ulice ideálním místem.

Díky velké konkurenci hotelů se zde můžete ubytovat i za relativně příznivé ceny okolo 1 800 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

Poloha a doprava

Ku'damm je centrum bývalého Západního Berlína se skvělou dopravní dostupností. Přímo na bulváru nebo v jeho těsné blízkosti můžete využít hned několik stanic metra:

  • Kurfürstendamm – metro U1, U9
  • Zoologischer Garten – metro U2, U3, U9; S-Bahn S3, S5, S7, S9
  • Uhlandstr. – metro U1
  • Adenauerplatz – metro U7

Přímo po Ku'dammu pak projíždí autobusové linky číslo M19, M29, 109, 110.

  • Naviguj: 52.5036, 13.3304

Další místa v Berlíně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu