Braniborská brána v Berlíně
Berlín

28 míst co vidět v Berlíně

Postupimské náměstí

Náměstí, Mrakodrap

Potsdamer Platz

Potsdamer Platz jedno z nejvýznamnějších berlínských náměstí ležící v samém centru města v současné době představuje také centrum kulturního života Berlíňanů. Postupimské náměstí překypuje supermoderními budovami, v nichž sídlí mnoho světových společností. Kromě hojného počtu kancelářských budov najdete na náměstí i nespočet kaváren a restaurací. Potsdamer Platz je také dějištěm Mezinárodního filmového festivalu Berlinale.

Nejlevnější ubytování v Berlíně

Co vidět na Potsdamer Platz?

Postupimské náměstí se dá charakterizovat jako moderní centrum Berlína, downtown s množstvím výškových budov. Za posledních 15 let zde vyrostlo celkem 19 mrakodrapů a Potsdamer Platz tak funguje jako z dálky viditelný orientační bod.

Své ředitelství zde mají například Deutsche Bahn, německé železnice. Mezi nejvýznamnější stavby na náměstí však patří obrovské obchodní centrum Sony Centrum, v němž sídlí Filmhaus - několik velikých kinosálů, ve kterých se koná mezinárodní filmový festival Berlinale.

Na Postupimském náměstí se můžete také ubytovat v luxusním hotelu The Ritz-Carlton Berlin.

Poloha a doprava

Potsdamer Platz je jednou ze strategických dopravních křižovatek. Pěšky se na něj do 10 minut chůze dostanete například od Braniborské brány nebo Židovského památníku, jinak můžete využít široké možnosti MHD.

  • Metro U-Bahn – stanice Potsdamer Platz (linka U2)
  • S-Bahn – stanice Potsdamer Platz (linky S1, S2, S25, S26)
  • Autobusy – zastávka Potsdamer Platz (linky 200, 300, M41, M48, M85)

Chystáš se do Berlína?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 07. 11. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.