Krakow
Krakov

14 míst co vidět v Krakově

Podzemí Rynku

Museum

Rynek podzemí

Podzemí Rynku se logicky nachází pod samotným hlavní náměstím, tedy Rynkem. V jednom z nejnavštěvovanějších polských muzeí dostanete zhruba hodinovou prohlídku v podzemí mezi středověkými krámky a sklepy, během níž se dozvíte nepřeberné množství informací o tisícileté historii Krakova. 

Vstup do podzemních prostor Rynku se nachází v budově Sukiennice.

Co uvidíte v Muzeu podzemí?

Muzeum s názvem "Rynek Podziemny" nabídne bohaté archeologické nálezy z rozsáhlého průzkumu, který trval mezi lety 2005 a 2010.

Odkrytá byla prakticky celá severní část Rynku, pod níž najdete rozsáhlé chodby a chodbičky s pohodlnými chodníky, které jsou vhodné i pro méně pohyblivé cestovatele. Uvidíte zde četné základy budov z 12. až 15. století a dozvíte se vše o historii Krakova.

Vstupné a otevírací doba

Muzeum "Rynek Underground" je otevřeno každý den od 10:00. V pondělí, středu a čtvrtek zavírá v 19:00, o víkendech a svátcích ve 20:00 a v úterý ve 14:00. Pozor, každé druhé pondělí v měsíci zůstává krakowské podzemí zavřené.

Poslední vstup je možný 75 minut před zavírací hodinou.

Cena vstupenky činí 24 PLN pro dospělé, resp. 24 PLN pro děti do 18 let, studenty s ISIC kartou a seniory nad 60 let. Každé úterý je vstup zdarma, kvůli omezenému počtu vstupů však doporučujeme rezervovat vstupenky za 0 zlotých online přes web muzea.

Oficiální web: muzeumkrakowa.pl/en/branches/rynek-underground

Chystáš se do Krakova?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 02. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.