Zpět na seznam míst co vidět na Algarve
Sagres

Sagres

Sagres je malé velmi příjemné městečko ležící na nejzápadnější výspě Algarve v oblasti s nejvíce dramatickými sceneriemi. I samotné Sagres fakticky stojí na 50-70 metrů vysokých útesech strmě padajících do vod Atlantiku a je populárním místem pro milovníky procházek podél pobřeží, ale i surfaře, kteří na místních dvou plážích mají ideální podmínky na velkých vlnách.

Městečko leží mezi slavným Lagosem s ikonickými pískovcovými mořskými skalami a nejjihozápadnějším bodem Evropy, mysem São Vicente.

Sagres je sice malé, ale během léta nabízí spoustu možností jídla v restauracích a menších bistrech, najdete zde i obchody se suvenýry a běžný supermarket Intermarché otevřený celoročně.

Pláže, koupání a surfování

I když se při cestě po dramatickém západním pobřeží může zdát, že pro samé útesy není prosto pro pláže, v Sagres je opak pravdou. Přímo ve městě najdete hned 3 opravdu pěkné pláže, všechny přitom pokrývá velmi jemný zlatavý písek:

  • Praia da Mareta – hlavní městská pláž s plným vybavením restauracemi a lehátky, přístup je pohodlný po mírných schodech a i vstup do vody tu je velmi mírný. Díky umístění v malé široké zátoce jsou vody na Maretě klidné a bezpečné.
  • Praia do Tonel – neorganizovaná pláž na západním pobřeží přístupná po krátké strmé, ale pohodlné cestě. Díky poloze k otevřeném oceánu tu bývají nejlepší podmínky pro surfování, pláž je také populární k běhání, procházkám a pozorování západů Slunce
  • Praia do Martinhal – největší místní pláž se rozkládá na severovýchodě asi 1,5 km od centra Sagres. Pyšní se velmi pohodlným a bezpečným vstupem do moře a i na samotnou pláž. Jako jediná neleží mezi útesy, ale je ohraničená písečnými dunami a malými mokřady, skrz které vede turistický dřevěný chodníček. Najdete tu dvě restaurace a dostatek prostoru, pláž je totiž poměrně málo navštěvovaná. Zejména během zimy, jara a podzimu je Martinhal oblíbený i mezi surfaři, zejména začátečníky, pro které tu jsou ideální podmínky menších až středních vln.

Právě podzim, zima a jaro jsou nejlepší období pro surfování, v létě bývají vlny nejmenší. V Sagres najdete množství surfařských škol s půjčovnami, všechny z nich nabízejí i kurzy pro úplné začátečníky.

Ubytování Sagres

I když je Sagres okrajovým a malým městečkem, ani při pobytu na více nocí se tu díky krásným plážím a dramatickým sceneriím útesovitého pobřeží nebudete nudit.

Najdete hostely, soukromé apartmány i menší hotely. Ceny jsou kvůli menší konkurenci vyšší: v létě počítejte od 3 500 Kč za noc pro 2 výš, mimo sezonu od cca 1 700 Kč. Míříte-li do Sagres o prázdninách, dlouhé měsíce předem bývá většina ubytování vyprodána.

Mezi hotely hraje prim větší Aparthotel Navigator *** přímo u hlavní pláže, najdete zde ale i luxusnější ubytování, například Sagres Time Apartamentos ****.

Jak se dostat do Sagres?

Letovisko leží na úplném západním konci Algarve a je nejlépe dostupné autem, které si snadno půjčíte na letištích ve Faru (116 km) nebo Lisabonu (324 km). Zdarma lze parkovat na velkém parkovišti u hlavní městské pláže (poloha na mapě).

Do Sagres také jezdí autobusová linka 47 z města Lagos, a to 7x denně (o víkendech 5x). Z toho 3x za den pokračuje dál na mys São Vicente. Cena jízdenky do Lagosu činí cca 4 EUR. Jízdní řády najdete na webu vamusalgarve.pt a detaily o cestování autobusem v kapitole Doprava.

V sezoně až 4x denně jezdí i přímé autobusy ze Sagres až do Lisabonu (jízdní doba kolem 4,5 hodin), které zakoupíte přes web rede-expressos.pt za ceny okolo 23 EUR.

  • Naviguj: 37.0082, -8.93898

Další místa na Algarve

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu