Zpět na seznam míst co vidět na Algarve
Cabo de Sao Vicente

Cabo de São Vicente

Mys svatého Vincence, portugalsky Cabo de São Vicente, je nejvíce jihozápadní bod Evropy a před objevitelskými plavbami byl ve středověku a starověku považován za konec světa.

Na vysokém skalním útesu stojí maják Farol do Cabo de São Vicente dotvářející úchvatnou atmosféru oceánu s vůní dálek. Podle legendy zde oceán ve 4. století vynesl na břeh tělo sv. Vincence, podle něhož dostalo místo název.

Procházky po útesech a západy Slunce

Nechte se unést magickou atmosférou a projděte se po hraně 50 metrů vysokých a takřka kolmých skalních útesů. Zaposlouchejte se do burácení vln tříštících se o břehy a vytvářejících malé jeskyňky, ke kterým se však dostat nedá a uvidíte je pouze z výšky.

Podél útesu vede od majáku na obě strany vyšlapaná stezka, po které lze dojít prakticky libovolně daleko.

Díky své poloze je mys velmi oblíbeným místem pro pozorování dechberoucích západů Slunce.

Staletí starý maják

Přímo na mysu navštívíte také romantický maják s malou pevností chránící drsné pobřeží od kolizí s loděmi. Maják na tomto místě stál už od roku 1500, zmodernizován do současné podoby byl v roce 1846.

Jeho hlavní věž měří 28 metrů a svému účelu slouží dodnes.

V majáku sídlí restaurace a malé museum otevřené denně od 10:00 do 18:00 kromě pondělí, kdy je zavřeno.

Jak se na mys São Vicente dostat?

Cabo de São Vicente leží asi 6 km od městečka Sagres, 124 km od letiště Faro a 333 km od Lisabonu. Nejjednodušší a nejvíce flexibilní doprava je samozřejmě půjčeným autem, kterým se sem dostanete po značené asfaltové silnici právě z města Sagres. Na místě je parkoviště, kde lze zastavit bez poplatku, v případě jeho zaplnění se parkuje podél silnice.

Přímo u majáku má také zastávku autobus linky 47, který jezdí ze Sagres a Lagosu. Většina spojů však jede pouze po trase Lagos – Sagres a na mys zajíždí jen 3x denně ve všední dny i o víkendech. Při cestě autobusem tak na mysu strávíte buď necelých 25 minut nebo 2-4 hodiny.

Informace o jízdenkách a dalších praktických záležitostech se dočtete v kapitole Doprava.

  • Naviguj: 37.0228, -8.9966

Další místa na Algarve

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu