Funchal

Jak se dostat na Madeiru

Letecky na Madeiru

Jediná možná cesta na Madeiru vede letadlem, na ostrově je pouze jedno mezinárodní letiště Cristiana Ronalda Funchal (FNC). Pravidelné trajekty z pevniny na ostrov vůbec nejezdí a i časově by byly velmi neefektivní. Se vzrůstajícím zájmem Čechů o Madeiru byla zavedena přímá sezonní linka Smartwings z Prahy, která většinou létá od května do října 1-3x týdně.

Průměrné ceny přímých letů z Prahy na Madeiru se pohybují kolem 8 500 Kč za zpáteční letenku, cokoliv pod 6 000 Kč je pak na přímém letu výborná cena.

Nejčastější spojení na Madeiru nabízí portugalská aerolinka TAP, která z Prahy nabízí lety s přestupem v Lisabonu, přičemž zvolit si vždy můžete z krátkých přestupů nebo delší zastávkou v Lisabonu. Běžná cena letenek TAP z Prahy na Madeiru je podobná jako na přímých letech, cca mezi 7 000 a 8 500 Kč, nicméně mnohem častěji se objevují akční ceny okolo 3 500 až 4 500 Kč za zpáteční letenku.

Alternativní trasu s relativně častými akčními letenkami nabízí také KLM ve spolupráci s Transavií s přestupem v Amsterdamu (delším přes noc i kratším)

Z nízkonákladových aerolinek je pro české cestovatele zajímavá přímá linka aerolinky easyJet z Berlína s cenami kolem 4 500 Kč a akčními letenkami i pod 2 500 Kč a od léta 2022 také Wizz Air z Katowic s průměrnými cenami okolo 6 000 Kč.

Letenky z okolních měst (Vídeň, Budapešť, Mnichov a další) jsou po započítání cesty z Prahy na letiště v podobných cenových intencích.

Doba letu z Prahy na Madeiru

Madeira je z Prahy vzdušnou čarou vzdálená asi 3 180 km a doba přímého letu se Smartwings je 4,5 hodiny. Vzhledem k tomu, že Madeira je od ČR posunutá o 1 hodinu dozadu a časy na letenkách se vždy uvádí místní, může se podle letového řádu zdát, že cesta tam trvá jen 3,5 hodiny, zatímco cesta zpět 5,5 hodiny.

Doba letu s přestupem se liší podle délky mezipřistání. Nejkratší lety přes Lisabon mívají okolo 7 hodin z Prahy až do Funchalu.

Letenky z Madeiry na Azory a Portugalska

Pokud si budete chtít výlet ozvláštnit zastávkami v pevninském Portugalsku nebo třeba na Azorách, vybírat můžete z poměrně bohaté nabídky spojení, přímé lety z Madeiry létají na těchto trasách:

  • Lisabon (několikrát denně): jednosměrné letenky kolem 1 500 Kč, na trase létají easyJet a TAP
  • Porto (několikrát denně): jednosměrné letenky od 1 000 Kč, na trase létají easyJet, TAP a Transavia
  • Ponta Delgada - Azory (1-2x denně): jednosměrné letenky od 2 200 Kč, na trase létá Azores Airlines

Chystáš se na Madeiru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 06. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.