Lagoa Sao Miguel
São Miguel

18 míst co vidět na São Miguel

Caldeira Velha

Příroda

Caldeira Velha

Caldeira Velha je malá přírodní rezervace s vodopády, geologickou výstavou a termálními jezírky, která jsou i ke koupání. Zastavte se tu ideálně na hodinku až hodinku a půl na cestě třeba k blízkému Lagoa do Fogo.

Rezervace je poměrně malá a místní pěší stezku hustým azorským pralesem projdete asi za 20 minut. Hlavním lákadlem Caldeira Velha je koupání v kaskádovitých jezírcích.

Koupání i sopečné fumaroly

Jezírek tu najdete asi 5, z nichž ve všech se dá koupat. Termální voda s vysokým obsahem železa dosahuje teplot mezi 32 a 35 °C, zatímco voda v největším jezírku pod vodopádem je chladnější a má mezi 25 a 28 °C. Koupat se tu ale každopádně lze bez problémů celoročně.

Podél turistického chodníčku pak můžete objevovat několik sopečných sirných fumarol a panenskou přírodu vavřínových lesů se spoustou kapradin a lišejníků.

Vstupné a otevírací doba

Vstup do rezervace Caldeira Velha je poměrně striktní a každý návštěvník zde musí strávit maximálně 1,5 hodiny. Doporučujeme provést rezervaci online dopředu přes web parquesnaturais.azores.gov.pt, protože pokud koupi vstupenky necháte až na místo, může se zdát, že bude zrovna obsazeno.

Při rezervaci online dorazte na místo včas. Rezervace se vytváří na přesnou hodinu a pokud dorazíte později, budete moct pobýt o to kratší dobu.

Cena tzv. "Full Ticket", který zahrnuje návštěvu i možnost koupání v termálních jezírcích, je stanovena na 10 EUR. Pokud byste se chtěli jen projít po stezce a koupání v jezírcích není nic pro vás, vstupenka vyjde jen na 3 EUR.

Otevřeno je denně od 9:00 do 19:30 (poslední vstup v 18:00).

Jak se ke Caldeira Velha dostat?

Přírodní park leží hned u silničky spojující jezero Fogo s městem Ribeira Grande na severu ostrova. Oficiální parkoviště hned u vstupu je zdarma.

Vzdálenost do Ponta Delgady činí 23 km (viz mapa trasy), do Ribeira Grande dojedete po 8 km.

Žádná autobusová linka kolem Caldeira Velha neprojíždí.

Chystáš se na São Miguel?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 13. 07. 2022
Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Daniel _1
Daniel _1
před 5 měs

já to přes internet kupoval den dopředu - prý jim ale ještě nedošla platba takže nic... a ty vstupy jsou přesně dány na tu 1,5 hodiny... pokud přijdete v mezeře, tak tam budete o to kratší dobu...

Avatar uživatele Martina _27
Martina _27
před 5 měs

Vstup s koupáním je nyní omezen jen na 1,5hodiny. Je lepší si koupit vstup den dopředu přes internet. My jsme tam přišli v 15:00 a nejbližší volný vstup byl až v 16:00.