Zpět na seznam míst co vidět na São Miguel
Lagoa das Furnas

Lagoa das Furnas

Třetí z velkých sopečných jezer Lagoa das Furnas možná nepůsobí na první pohled tak spektakulárně jako Lagoa das Setes Cidades nebo Lagoa do Fogo, ale při výletu do termálních oblasti Furnas, poblíž které se nachází, by vám určitě nemělo v itineráři cesty chybět.

Zajímavostí Lagoa das Furnas je temně zelená barva vody, která je v rámci jezer na São Miguel unikátní.

Pěšky kolem jezera a sirné prameny

Hlavní předností jezera Furnas je krásná a pohodlná pěší stezka vedoucí kolem dokola celého jezera. Užijte si krásné procházky lesem i travnatými loukami a cestou se zastavte u jedné z hlavních místních zajímavostí - nádherné kaple Panny Marie Vítězné z 19. století.

Na severním okraji jezera je pak největším lákadlem sopečné výduchy Fumarolas Lagoa das Furnas. Jedná se o sirné lavice, ze kterých neustále vychází pára a skrz celou oblast se můžete procházet po dřevěných chodníčcích. Vstup na chodníčky stojí 3 EUR.

Fumaroly jsou také populárním startovacím bodem pro výlet okolo jezera, protože až k nim lze dojet autem.

Celý okruh kolem jezera měří 6,5 km a zabere necelou hodinu a půl chůze. Ačkoliv zhruba třetinu cesty půjdete podél silnice, není třeba se obávat škaredé cesty. Vyšlapaný chodníček vede po trávě za dřevěným zábradlím, podél silnice jsou vždy kvetoucí hortenzie a provoz je zde minimální.

Na vyhlídku Pico de Ferro

Další populární stezka vede od sirných pramenů na 573 metrů vysoký kopec Pico de Ferro, odkud se naskytne krásná vyhlídka na jezero i okolní kopcovitou sytě zelenou krajinu.

Cesta vede po upraveném chodníčku a během ní poznáte všechny druhy azorské krajiny. Hustě zelené pralesy, hluboké rokle, vodopády i široké výhledy přes zelené louky. Stezka sice nevyžaduje žádné speciální schopnosti, ale počítejte s několika strmými úseky.

Celkem cesta měří přes 7 km a ujdete jí asi za 2 hodiny.

Ubytování u jezera

Toužíte-li po ubytování v idylické krajině přímo na břehu jezera, u Lagoa das Furnas se nabízí hned několik možností, doporučili bychom například tyto:

  • Furnas Lake Forest Living – luxusní hotel s bazénem a plným vybavením ideální pro cestovatele, kteří hledají komfort bez kompromisů
  • Casa dos Barcos Furnas – prázdninové byty ve stylové koloniální vile, toto ubytování patří k nejlevnějším, kdy noc v celém bytě až pro 6 lidí vyjde na 3 000 Kč

Jak se k jezeru dostat?

Lagoa das Furnas je skvěle dostupné jezero autem, když přímo po jeho východní straně vede hlavní okružní silnice kolem ostrova. Zaparkovat můžete zdarma u větších parkovišť na severu u fumarol a na jihu u kaple Panny Marie Vítězné.

Vzdálenost z Ponta Delgady činí 42 km.

Z Ponta Delgady do Furnas i se zastávkami na obou okrajích jezera (jižním i severním) jezdí cca 4x denně autobusová linka číslo 318. Jízdní řády na oficiálním webu jsou naposledy aktualizované v roce 2013, bude tedy potřeba vše ověřit na místě.

  • Naviguj: 0, 0

Další místa na São Miguel

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 16 dny
Navrhni úpravu