Lagoa Sao Miguel
São Miguel

18 míst co vidět na São Miguel

Lagoa das Furnas

Lagoa das Furnas

Třetí z velkých sopečných jezer Lagoa das Furnas možná nepůsobí na první pohled tak spektakulárně jako Lagoa das Setes Cidades nebo Lagoa do Fogo, ale při výletu do termálních oblasti Furnas, poblíž které se nachází, by vám určitě nemělo v itineráři cesty chybět.

Zajímavostí Lagoa das Furnas je temně zelená barva vody, která je v rámci jezer na São Miguel unikátní.

Pěšky kolem jezera a sirné prameny

Hlavní předností jezera Furnas je krásná a pohodlná pěší stezka vedoucí kolem dokola celého jezera. Užijte si krásné procházky lesem i travnatými loukami a cestou se zastavte u jedné z hlavních místních zajímavostí - nádherné kaple Panny Marie Vítězné z 19. století.

Na severním okraji jezera je pak největším lákadlem sopečné výduchy Fumarolas Lagoa das Furnas. Jedná se o sirné lavice, ze kterých neustále vychází pára a skrz celou oblast se můžete procházet po dřevěných chodníčcích. Vstup na chodníčky stojí 6 EUR.

Fumaroly jsou také populárním startovacím bodem pro výlet okolo jezera, protože až k nim lze dojet autem.

Celý okruh kolem jezera měří 6,5 km a zabere necelou hodinu a půl chůze. Ačkoliv zhruba třetinu cesty půjdete podél silnice, není třeba se obávat škaredé cesty. Vyšlapaný chodníček vede po trávě za dřevěným zábradlím, podél silnice jsou vždy kvetoucí hortenzie a provoz je zde minimální.

Na vyhlídku Pico de Ferro

Další populární stezka vede od sirných pramenů na 573 metrů vysoký kopec Pico de Ferro, odkud se naskytne krásná vyhlídka na jezero i okolní kopcovitou sytě zelenou krajinu.

Cesta vede po upraveném chodníčku a během ní poznáte všechny druhy azorské krajiny. Hustě zelené pralesy, hluboké rokle, vodopády i široké výhledy přes zelené louky. Stezka sice nevyžaduje žádné speciální schopnosti, ale počítejte s několika strmými úseky.

Celkem cesta měří celkem asi 3,5 km tam i zpět dohromady a pokud nechcete připlácet za vstup do parku Grena, musíte se vracet stejnou cestou zpět.

Delší okružní trasa vás zavede do krásné krajiny vodopádů, starobylých domů a členité krajiny a měří asi 7 km. Vede přes nově zpoplatnění park Grena, kam se platí vstupné 10 EUR.

Ubytování u jezera

Toužíte-li po ubytování v idylické krajině přímo na břehu jezera, u Lagoa das Furnas se nabízí hned několik možností, doporučili bychom například tyto:

  • Furnas Lake Forest Living – luxusní hotel s bazénem a plným vybavením ideální pro cestovatele, kteří hledají komfort bez kompromisů
  • Casa dos Barcos Furnas – prázdninové byty ve stylové koloniální vile, toto ubytování patří k nejlevnějším, kdy noc v celém bytě až pro 6 lidí vyjde na 3 000 Kč

Jak se k jezeru dostat?

Lagoa das Furnas je skvěle dostupné jezero autem, když přímo po jeho východní straně vede hlavní okružní silnice kolem ostrova. Zaparkovat můžete zdarma u větších parkovišť na severu u fumarol a na jihu u kaple Panny Marie Vítězné.

Vzdálenost z Ponta Delgady činí 42 km.

Z Ponta Delgady do Furnas i se zastávkami na obou okrajích jezera (jižním i severním) jezdí cca 4x denně autobusová linka číslo 318. Jízdní řády na oficiálním webu jsou naposledy aktualizované v roce 2013, bude tedy potřeba vše ověřit na místě.

Chystáš se na São Miguel?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 12. 07. 2022
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Martina _27
Martina _27
před rokem

Vstup je nyní už zpoplatněn 6 eur/ osoba. Cesta na vyhlídku Pico de Ferro je už nyní pouze jednosměrná, tedy pouze tam a zpět po stejné cestě. Zbytek trasy je nyní ohrazen a začleněn do parku Grena, do kterého je vstup vedle fumarolů. Cena 10eur/osoba. Park, ale stojí za to vidět. Jsou v něm vodopády, kdy pod jedním se můžete vykoupat, je tam ten opuštěný dům s pohnutou historií a dole nedaleko vstupu je koupací sud, ve kterém se můžete naložit. Tip: Nezapomeňte si hned přitopit :)