Zpět na seznam míst co vidět ve Vídni
Burgtheater

Burgtheater

Bugtheater (v češtině Dvorní divadlo) je rakouským národním divadlem a jednou z nejvýznamnějších německojazyčnou divadelní scénou. Pro Rakušany je Burgtheater synonymem vrcholného kulturního zážitku a jeden z národních symbolů. 

Ubytování v centru Vídně

Divadlo bylo založeno v roce 1741 na popud Marie Terezie, ještě ve staré budově umístěné několik desítek metrů od dnešního Burgtheateru. Mělo zde premiéru mj. několik Mozartových oper (Figarova svatba či Únos ze serailu). 

V roce 1874 se začala stavět nová mnohem větší budova, která byla dokončena roku 1888 a v nádherném klasicistním stylu tak, jak ji známe dnes.

Současná scéna

Burgtheater je dodnes aktivní scénou činohry, opery i baletu a je bezesporu nejvýznamnějším rakouským divadlem. Působí zde nejslavnější rakouští herci a vstupenky na jednotlivá představení bývají vyprodána dlouho dopředu.

Vzhledem k významu divadla se zde hrají ta nejznámější díla minulosti i současnosti, hraje se každý den s výjimkou divadelních prázdnin.

Vstupenky na představení

Pokud byste chtěli navštívit některé představení, lístky kupujte s předstihem ideálně 2-3 měsíců online na oficiálním webu burgtheater.at. Ceny vstupenek se liší dle představení a samozřejmě dle konkrétního místa k sezení. Nejlevnější stojí kolem 20 EUR, nejdražší i přes 60 EUR.

Poloha a doprava

Burgtheater leží v centru Vídně na hlavní okružní ulici Universitätsring a dostanete se sem pěšky od většiny významných památek do 20 minut. Je výborně dostupné i veřejnou dopravou:

  • Metro – stanice Herrengasse cca 250 metrů (linka U3) nebo Rathaus cca 200 metrů (linka U2)
  • Tramvaj – zastávka Rathausplatz, Burgtheater cca 10 metrů (linky D, 1, 71)
  • Naviguj: 48.2103, 16.3613

Další místa ve Vídni

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu