Rakouský parlament
Vídeň

29 míst co vidět ve Vídni

Hundertwasserhaus

Moderní budova

Hundertwasserhaus

Ke skvostům vídeňské moderní architektury patří dům rakouského a tak trochu nekonvenčního architekta Friedensreicha Hundertwassera. Pohádkově pestrobarevný dům, kde přímé linie a pravé úhly opravdu nemají místo, nese jméno po svém architektovi – Hundertwasserhaus.

Ubytování v centru Vídně

Architektura a historie

Díla umělce Hundertwassera potěší zejména hravé duše a lidi s bohatou fantazií, jehož díla jsou známá po celém světě. Pozadu nemohl zůstat ani ve svém rodném městě, kde mezi nejnavštěvovanější místa vůbec patří právě Hundertwasserhaus. Vzhled domu v sobě odráží architektův přístup k životu, kdy neobsahuje vůbec žádné pravidelné či rovné linie, naopak obsahuje přehršel odstínu barev a v neposlední řadě je zvenčí i zevnitř porostlý zelení.

Dům byl dokončen roku 1985 s původní myšlenkou ubytovávat sociálně slabší. Nakonec je jednou z hlavních turistických atrakcí Vídně a byty v něm naopak patří mezi nejdražší, částečně je obsazen i nakcelářemi.

Hundertwasser Village

Příliv turistů, který Hundertwasserhaus způsobil, byl pro jeho autora poněkud překvapivý, a tak se až 6 let po té rozhodl přistavět i turistické zázemí. Přímo u pestrobarevného domu tak vznikla "Hundertwasserova vesnička", jež funguje částečně jako minimuzeum s historií domu, ale především jako prodejna suvenýrů.

Vstup do této vesničky je zdarma.

Poloha a doprava

Dům leží v širším centru Vídně v ulici Löwengasse a je relativně dobře dostupný veřejnou dopravou:

  • Tramvaj – zastávka Hetzgasse nebo Löwengasse obě cca 80 metrů od domu (linka 1)
  • Autobus – zastávka Löwengasse cca 180 metrů (linka 4A)
  • Metro – stanice Landstrasse cca 600 metrů (linky U3, U4)

Chystáš se do Vídně?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 07. 11. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.