Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Chanioti

Pláž

Chalkidiki

Město Chanioti (někdy psané jako Chaniotis) se řadí mezi nejoblíbenější na výběžku Kassandra a také největší letoviska na Chalkidiki. Pod mírně zvlněnými kopečky tu najdete několik dlouhých pláží s průzračnou vodou, hezké centrum plné pěších zón, apartmánů i menších resortů, které žije i v noci.

Chaniotis je v rámci Chalkidiki jedno z nejživějších letovisek, byť zde na vás ve spíše vesnické zástavbě malých domů dýchne pohodová atmosféra venkova.,

Pláže a koupání

Chaniotiská pláž se táhne podél celého města v délce 3 km, na severu přechází v letovisko Polychrono a na jihu v Pefkochori. Místy, hlavně v centru, je pláž velmi úzká, ale postupně se mírně rozšiřuje a čím dál od centra budete, tím více soukromí si dopřejete.

Povrch tvoří docela jemný písek smísený s malými oblázky a k chození není nijak nepříjemný. Voda je zde velmi čistá a vstup jen mírný. I díky bohaté vybavenosti tavernami, obchody a stánky s nabídkami vodních sportů je pláž oblíbená mezi rodinami s dětmi.

Zájezdy do Chanioti

Jedno z hlavních letovisek na Kassandře nechybí ve výběru českých cestovních kanceláří. V nabídce jsou menší hotely i luxusnější klidné resorty.

Ceny týdenních zájezdů v hlavní sezoně s polopenzí startují cca na 17 000 kč, all-inclusive pobyty pak na 20 000 Kč. Mezi nejoblíbenější hotely, kam se pořádají zájezdy, patří tyto:

Ubytování v Chanioti

Pokud míříte do letoviska jako individuální cestovatelé, připravte se na ceny hotelů nebo studií v hlavní sezoně mezi 1 600 a 3 500 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji, lepší resorty pak mívají ceny mezi 3 000 a 5 500 Kč. Chaniotis tak patří k těm levnějším letoviskům.

Z levných ubytování pod 2 000 Kč na noc bychom doporučili třeba Hanioti Hotel ** v centru města nebo apartmány Villa Christina Sea Side v klidné části městečka 50 metrů od pláže.

Mezi resorty přímo u moře pak kvalitou dominuje Ostria Sea Side Hotel ****

Jak se do Chanioti dostat?

Letovisko leží na východním pobřeží nejzápadnějšího výběžku Kassandra. Pokud pojedete s cestovní kanceláří, odvoz bude zajištěn nejčastěji z letiště Thessaloniki, ze kterého pojedete cca hodinu a čtvrt.

Do města se dostanete také frekventovaným spojením autobusy KTEL Chalkidikis (jízdní řády a jízdenky), na webu destinaci vyhledávejte pod názvem "Chanioti".

  • Soluň – v létě 10-11x denně, doba jízdy cca 105 minut a cena jízdenky 11,50 EUR
  • Pefkochori – 10x denně, doba jízdy 5 minut a cena 1,60 EUR
  • Polychrono – 10x denně, doba jízdy 5 minut a cena 1,60 EUR
  • Nea Moudania (přestup směr Sithonia a Athos) – 10x denně, doba jízdy 45 minut a cena 5,10 EUR

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.