Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Polychrono

Pláž

Polychrono

Letovisko Polcyhrono (někdy psané taky jako Polichrono) patří mezi nejklidnější plážové destinace na poloostrově Kassandra. Podobá se sice jako vejce vejci s ostatními letovisky na východním pobřeží tohoto výběžku, to mu ale nic neubírá na plážové pohodě a kouzlu malého, ale živého řeckého letoviska.

Samotné Polychrono vás přivítá dlouho promenádou podél pláže s mnohými tavernami, restauracemi a bary. Centrum městečka je modernějšího, avšak venkovského rázu pouze s malými domy, mnoha apartmány, hotýlky a obchody s plážovým vybavením, suvenýry či potravinami.

Polichrono patří mezi klidnější, ale zároveň největší letoviska na Chalkidiki.

Pláže a koupání

Podél celého pobřeží města se táhne asi 3 km dlouhá pláž, která na jihu volně přechází v malinké letovisko Kassandra Palas, zatímco na jihu ve městečko Chaniotis.

Pláž v centru je poměrně úzká a vejdou se sem maximálně 2 řady lehátek, avšak mimo centrum se rozšiřuje a přechází ve velmi klidná místa s hezkým okolním prostředím. Místní pláž pokrývá hrubší písek s malými oblázky, ale na chození není nijak zvlášť nepříjemný. 

Vstup do moře je velmi pozvolný a hladina je po většinu roku extrémně klidná díky chráněné zátoce mezi výběžky Kassandra a Sithonia.

Celou pláž lemují taverny a obchody a také mnoho stánků s nabídkami vodních aktivit.

Zájezdy do Polichrono

Ani toto vedlejší letovisko nesmí v portfoliích českých cestovek chybět. Polichrono nabídne hlavně komornější klidné resorty, všechny se přitom nachází prakticky přímo u pláže.

Týdenní ceny zájezdů s polopenzí v hlavní sezoně se obvykle pohybují kolem 17 000 Kč.

Nejoblíbenější hotely v Polichronu u českých cestovek:

Ubytování v Polichrono

Letovisko se cenově řadí do mírného podprůměru ve srovnání s ostatními na Chalidiki a noc ve 2lůžkovém pokoji tu uprostřed léta pořídíte od cca 2 000 Kč, například v dobře hodnoceném Summer Beach Hotel ** přímo na pláži. Z levnějších a apartmánů a studií bychom doporučili fantasticky hodnocená aparthotel Mourge studios s moderně vybavenými bytečky přímo na pláži.

Jak se dostat do Polychrona?

Letovisko leží na východním pobřeží výběžku Kassandra, tedy toho nejzápadnějšího. Pokud pojedete s cestovní kanceláří, odvoz bude zajištěn nejčastěji z letiště Thessaloniki, ze kterého pojedete cca hodinu a čtvrt.

Do města se dostanete také frekventovaným spojením autobusy KTEL Chalkidikis (jízdní řády a jízdenky), na webu destinaci vyhledávejte pod názvem "Polyhrono".

  • Soluň – v létě 10-11x denně, doba jízdy cca 110 minut a cena jízdenky 11 EUR
  • Pefkochori – 10x denně, doba jízdy 10 minut a cena 1,60 EUR
  • Chaniotis – 10x denně, doba jízdy 5 minut a cena 1,60 EUR
  • Nea Moudania (přestup směr Sithonia a Athos) – 10x denně, doba jízdy 40 minut a cena 4,60 EUR

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.