Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Kriopigi

Pláž

Chalkidiki

Klidnější letovisko Kripoigi (někdy psané jako Kryopigi) přivítá cestovatele pohodou i jinou, přírodnější, podobou místních pláží.

Samotné městečko Kripoigi patří k těm menším a velmi poklidným. Najdete tu jen pár taveren a malých obchůdků s potravinami.

Pláže a koupání

Bezprostředně v Kriopigi nenajdete žádné široké rovinaté pláže, ale jen úzký pás podél hustě zalesněného malého svahu, který pláž fyzicky odděluje od okolí.

Koupání na plážích v Kryopigi tak má zvláštní poklidnou atmosféru, kdy z pláže nevidíte žádné domy, silnice ani hotely, ale jen zelenou stráň a klidnou hladinu zálivu.

Moře je zde mělké a teplé, ideální pro rodiny s dětmi.

Na pláži využijete několik menších barů a u nich také půjčoven lehátek a slunečníků.

Ubytování a zájezdy Kriopigi

Letovisko je ideální pro klidnou dovolenou a tomu jsou uzpůsobené také nabídky zájezdů, které i do Kriopigi české cestovky pořádají. Obvykle zde budete bydlet v hezkých rodinných apartmánech se zahradami a zábavou pro děti.

Míříte-li do Kripogi bez cestovky, i zde máte poměrně širokou nabídku hotelů a soukromých apartmánů, kdy ceny v sezoně startují zhruba na 1 500 Kč za noc pro 2.

K nejlepším hotelům s férovými cenami a dobrým hodnocením patří Gi Ga Mar *** se skvělou polohou mezi centrem obce a pláží.

Jak se do Kriopigi dostat?

Letovisko leží na východním pobřeží nejzápadnějšího výběžku Kassandra. Pokud pojedete s cestovní kanceláří, odvoz bude zajištěn nejčastěji z letiště Thessaloniki, ze kterého pojedete cca hodinu a čtvrt.

Do města se dostanete také frekventovaným spojením autobusy KTEL Chalkidikis (jízdní řády a jízdenky), na webu destinaci vyhledávejte pod názvem "Kriopigi".

  • Soluň – v létě 10-11x denně, doba jízdy cca 95 minut a cena jízdenky 10,60 EUR
  • Pefkochori – 10x denně, doba jízdy 15 minut a cena 1,60 EUR
  • Kallithea – 10x denně, doba jízdy 5 minut a cena 1,60 EUR

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.