Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Pefkochori

Letovisko, Písčitá pláž

Pefkochori

Pefkochori je největší a podle mnohých nejkrásnější letovisko na výběžku Kassandra, nejzápadnějším ze tří poloostrovů "Poseidonova trojzubce". Ve městě to ze všech letovisek v okolí nejvíce žije a zároveň tu jsou asi nejčistší pláže a moře.

Letovisko leží na jižním cípu poloostrova Kassandra a nabízí také možnosti výletů na pláže zcela mimo město úplně na jihu.

Pláže a koupání

Místní městskou pláž, která se táhne v délce 2,5 km podél celého pobřeží, pokrývá jemný bílý písek promísený s oblázky. Vstup do moře je velmi pozvolný a hladina je vždy klidná. Voda u břehů Pefkochori je křišťálově čistá a koupání tu patří k nejlepším na celém výběžku Kassandra.

Pláž v centrální části města je velmi vytížená a hlavní sezoně plně obsazená už cca od 9:00. Lehátka se slunečníkem si zde můžete půjčit na mnoha místech za ceny kolem 12 EUR na den, na každém rohu také využijete nabídek různých vodních sportů a aktivit.

Podél celé pláže se vine pěší promenáda s desítkami restaurací, taveren a obchodů se suvenýry a plážovým vybavením., zatímco v centru asi 150 metrů od pláže můžete nakupovat v běžných supermarketech.

Promenáda ožívá zejména večer a žije až do pozdních hodin. I tak se ale nemusíte bát bujarých oslav a pitek do ranních hodin, Pefkochori se stále řadí mezi klidnější místa ideální i pro rodiny s dětmi.

Zhruba 2 km východně od centra narazíte na oblíbenou oblázkovou pláž Glarokavos, kterou v půlce předěluje velká laguna. Prostředí tu je více přírodní a navštívit zde navíc můžete malý vodní akvapark na moři.

Ještě dál od centra Pefkochori najdete jednu z nejkrásnějších pláží Chalkidiki – Paliouri Beach.

Zájezdy do Pefkochori

Hlavní letovisko na Kassandře nechybí ve portfoliu českých cestovních kanceláří. V nabídce jsou menší hotely i luxusnější klidné resorty.

Ceny týdenních zájezdů v hlavní sezoně s polopenzí startují cca na 17 000 kč, all-inclusive pobyty pak na 20 000 Kč. Mezi nejoblíbenější hotely, kam se pořádají zájezdy, patří tyto:

Hotely v Pefkochori

Pokud míříte do letoviska jako individuální cestovatelé, připravte se na ceny hotelů nebo studií v hlavní sezoně mezi 2 500 a 4 000 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji, lepší resorty pak mívají ceny mezi 3 000 a 8 000 Kč. Pefkochori se řadí k dražím letoviskům na Chalkidiki.

Levné a skvěle hodnocené apartmány s cenou i pod 2 000 Kč jsou například Orange Tree Garden v klidné části na okraji města.

Z klasických hotelů cenou i hodnocením vítězí Hotel Akritas Pefkochori *** ležící v centru města asi 200 metrů od pláže nebo malý moderní hotel Art Boutique **** hned u centrální části pláže.

Jak se do Pefkochori dostat?

Letovisko leží na východním pobřeží nejzápadnějšího výběžku Kassandra. Pokud pojedete s cestovní kanceláří, odvoz bude zajištěn nejčastěji z letiště Thessaloniki, ze kterého pojedete cca hodinu a tři čtvrtě.

Do města se dostanete také frekventovaným spojením autobusy KTEL Chalkidikis (jízdní řády a jízdenky), na webu destinaci vyhledávejte pod názvem "Pefkochori".

  • Soluň – v létě 10-11x denně, doba jízdy cca 110 minut a cena jízdenky 11,80 EUR
  • Chanioti – 10x denně, doba jízdy 5 minut a cena 1,60 EUR
  • Polychrono – 10x denně, doba jízdy 10 minut a cena 1,60 EUR
  • Golden Beach (Paliouri) – 10x denně, doba jízdy 10 minut a cena 1,60 EUR
  • Nea Moudania (přestup směr Sithonia a Athos) – 10x denně, doba jízdy 50 minut a cena 5,50 EUR

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 07. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.