Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Kallithea

Letovisko, Písčitá pláž

Kallithea

Jedno z nejživějších letovisek na výběžku Kassandra se kromě častých hudebních akcí, diskoték a vystoupení známý DJs nejen z Řecka může pochlubit i krásnými písčitými plážemi širšími než v ostatních letoviscích na tomto pobřeží. Za zábavou do Kallithey kromě turistů jezdí i Řekové, zejména mladí Soluňané.

Samotné městečko Kallithea je sice menší, ale velmi živé s mnoha bary, diskotékami, tavernami i obchody se suvenýry, oblečením a potravinami. Za městem pak můžete nakoupit ve větším supermarketu Lidl.

Přímo u pláže na severním okraje Kallithey neopomeňte navštívit hezký menší archeologický park na mapě nazvaný jako "Temple of Ammon Zeus".

Pláže a koupání

Celé pobřeží kolem letoviska obklopují pláže s jemným bílým pískem, umělými moly a velmi čistou vodou oceněnou Modrou vlajkou kvality. Délka souvislé pláže přesahuje 1 km a šířka místy 35 metrů, přesto pláže v Kaliithee patří mezi nejnavštěvovanější a neobsazenější.

Jsou obklopeny několika hotely, bary a kluby i menšími občerstveními. Na každém rohu si můžete půjčit lehátko se slunečníkem a samozřejmostí je bohatá nabídka vodních sportů.

Moře zde bývá velmi klidné a vstup do něj je pozvolný. Přesto však Kallithea není nejvhodnější pro rodiny s dětmi právě kvůli ruchu a bohatému nočnímu životu, který končí často až nad ránem.

Zájezdy Kallithea

Jedno z hlavních center nočního života na Chalkidiki nesmí chybět v nabídkách českých cestovek. V nabídce jsou i větší resorty, se kterými se jinak na Chalkidiki zase tolik nesetkáte.

Nejnižší ceny týdenních zájezdů startují na 16 000 Kč bez stravy, s all-inclusive pak často přesahují 25 000 Kč. Mezi nejoblíbenější hotely, kam se pořádají zájezdy, patří tyto:

Ubytování Kallithea

Široká nabídka ale čeká i na individuální cestovatele, kteří oproti zájezdům můžou výrazně ušetřit, pokud najdou levnou letenku do Soluně.

K nejlepším ubytování se skvělým poměrem ceny a kvality se řadí aparthotel ER.ZO Summer Studios v klidnější lokalitě asi 250 metrů od pláže s cenami od 1 700 Kč za 2lůžkový apartmán v sezoně.

Skvělé ceny pro rodiny nebo party 4 lidí nabízí Hotel Castelli * s cenou od 1 800 Kč ve 4lůžkovém pokoji. Potrpíte-li si naopak na kvalitní hotely, neprohloupíte rezervací pokoje v Kallithea Village Hotel ****.

Jak se do Kallithey dostat?

Letovisko leží na východním pobřeží nejzápadnějšího výběžku Kassandra. Pokud pojedete s cestovní kanceláří, odvoz bude zajištěn nejčastěji z letiště Thessaloniki, ze kterého pojedete cca hodinu a tři čtvrtě.

Do města se dostanete také frekventovaným spojením autobusy KTEL Chalkidikis (jízdní řády a jízdenky), na webu destinaci vyhledávejte pod názvem "Kalithea" s jedním "l".

  • Soluň – v létě 10-11x denně, doba jízdy cca 90 minut a cena jízdenky 8,80 EUR
  • Chanioti – 10x denně, doba jízdy 25 minut a cena 1,70 EUR
  • Pefkochori – 10x denně, doba jízdy 30 minut a cena 2,10 EUR
  • Posidi – 4x denně, doba jízdy 30 minut a cena 2,30 EUR
  • Nea Moudania (přestup směr Sithonia a Athos) – 20x denně, doba jízdy 30 minut a cena 2,50 EUR

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 04. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.