Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Possidi

Pláž

Malé zapadlé letovisko Possidi na jižním pobřeží výběžku Kassandra láká na klid, řeckou pohodu a krásnou špičatou pláž, které se říká Mys Possidi a patří k jedněm z hlavních symbolů celého Chalkidiki.

Possidi bude zkrátka ideálním místem pro milovníky pohody mimo velká letoviska a krásných pláží bez davů. V malé vesničce najdete pár taveren a stánků s občerstvením či suvenýry, stejně jako malý obchod s potravinami.

Mys Possidi: moře ze tří stran

Letovisko leží na špičatém zhruba 2 km dlouhém a maximálně 1,5 km širokém výběžku, který ze tří stran lemují dlouhé pláže. Ty se sbíhají do úzké špice právě na místě zvaném Mys Possidi, kde se můžete koupat, ale jsou zde i skvělé podmínky pro kitesurfing.

Těšte se zde na jemný bílý až zlatavý písek občas proložený pár oblázky, které ale nebudou nijak nepříjemné.

Jižní strana pobřeží Kassandry je větrnější a tudíž tu jsou větší vlny ideální pro kitesurfing, ale i surfařské začátečníky. Bez problémů se zde ale dá i koupat, vlny nejsou nebezpečné.

Západní a úplná východní část pláže ve vesničce Possidi jsou vybavené lehátky i několika bary či tavernami. Jižní cíp mysu je pak čistě přírodní.

Ubytování a zájezdy Possidi

Možná vás to překvapí, ale i do takto malé vesničky pořádají české cestovky zájezdy, a sice do dvou místních velmi pěkných resortů daleko od civilizace a přitom s plným zázemím:

Týdenní pobyty zde stojí od 20 000 do 30 000 Kč s polopenzí podle sezony.

Ani individuální cestovatelé v Possidi nepřijdou zkrátka, protože zde působí mnoho soukromých apartmánů i klasických hotelů. Vyhledáváte-li klid a dlouhé pláže s dostatkem soukromí, zamiřte určitě sem.

Ubytování bývají rezervována dlouho dopředu, proto neotálejte a bookujte klidně s 3 až 4měsíčním předstihem. Ceny v létě se pohybují okolo 2 500 až 3 000 Kč za pokoj, nejlevnější bývá Thea Hotel ***, soukromý pension Dimitris & Vassiliki's apartment nebo prázdninové domy Possidi Villas.

Jak se do Possidi dostat?

Nejjednodušší doprava je půjčeným autem, které poskytne možnost objevovat i zapadlejší pláže v okolí nebo vnitrozemské vesničky.

Přímo do Possidi však jezdí 4x denně autobusy z města Kassandria (25 minut a 1,60 EUR), kde navazují na spoje do Soluně (celkem cca 100 minut a 11,80 EUR). Jízdní řády i možnost koupě jízdenky online najdete na webu ktel-chalkidikis.gr, městečko vyhledávejte jako "Posidi".

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.