Chalkidiki
Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Pláž Paliouri

Písčitá pláž

Paliouri

Pláž Paliouri zvaná také jako Golden Beach leží na západě poloostrova Kassandra a patří k nejkrásnějším plážím celého regionu Chalkidiki. Nachází se mimo město s hezkým zeleným okolím a přitom je skvěle dostupná po silnici i autobusem.

Při pobytu na výběžku Kassandra by vám určitě návštěva pláže Paliouri neměla uniknout. Dalšími názvy, pod kterými je tato pláž známá, jsou Xenia nebo Chrousso.

Koupání a vybavení pláže

Paliouri nadchne především křišťálově čistou a po několik stovek metrů mělkou a tudíž vždy nádherně prohřátou vodou. Hloubka je však taková, že nebrání plavání, zároveň je ideální pro malé děti, míčové hry nebo šnorchlování u skalnatých okrajů zátoky.

Hladina moře je zde vždy klidná celkové prostředí pláže se řadí mezi nejhezčí na výběžku Kassandra.

Povrch pláže pokrývá jemný zlatavý písek.

Na severním okraji pláže najdete půjčovny lehátek a slunečníků (cca 15 EUR za set na den), jižní část pláže je méně organizovaná a vhodná pro rozložení vlastního vybavení.

Okolo pláže najdete kolem 6 barů a menších restauracích, které o víkendech žijí diskotékami dlouho do noci, zatímco přes týden jsou klidné.

Ubytování u pláže

Přímo na pláži najdete kemp Paliouri Camping, který se spíš blíží ke glampingu. Ubytovat se tu totiž můžete ve stanu s klasickou manželskou postelí, k dispozici jsou však pouze společné toalety a sprchy.

Mnohem více hotelů, apartmánů či studií najdete ve 4 km vzdáleném letovisku Pefkochori.

Jak se k pláži Paliouri dostat?

Přímo u pláže se nachází bezplatné a dostatečně velké parkoviště, při cestě sem přitom prakticky nelze zabloudit. Stačí pokračovat dál za město Pefkochori a po hlavní silnici dojedete skoro až přímo na pláž.

V jižní části pláže je na hlavní silnici také autobusová zastávka, přes kterou cca 10x denně projíždějí autobusy po trase Paliouri – Pefkochori – Chanioti – Polychrono – Kalliteha – Soluň. Jízdní řády i možnost koupě jízdenky online najdete na webu ktel-chalkidikis.gr.

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 04. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.