Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Drénia

Pláž

Chalkidiki

Unikněte ruchu letovisek a městeček na pevnině a vypravte se na neobydlený malinkatý ostrůvek Drénia s krásnou pláží, romantickou tavernou a křišťálově čistým mořem.

Jediná větší pláž na ostrově potěší jemným bílým pískem a mimořádně čistým mořem s velmi pozvolným vstupem. Voda je díky skalnatému okolí ideální i pro šnorchlování, ale díky písčitému vstupu bezpečná pro děti.

Na pláži využijete služeb půjčoven lehátek a slunečníků a taverny, ve které se můžete občerstvit. Zároveň je zde vyčleněno místo pro ty, kteří si lehátko půjčovat nechtějí a kde bývá výrazně méně lidí.

V mezičase se vypravte na procházku kolem ostrůvku a užijte si pohodly na fotogenické miniplážičky ve skalnatých zátokách. Cesta kolem ostrova zabere tak 15 minut, jelikož má rozměry pouhých 600x150 metrů.

Jak se na ostrov Drénia dostat?

Na ostrov vyplouvají pravidelné loďky z přístavu Ouranoupoli, a to po celý den zhruba 1x za hodinu s cenou 10 EUR za zpáteční jízdenku. Plavba trvá asi 15 minut.

Na sousedním ostrově Ammouliani si pak můžete půjčit malý motorový člun, na nějž nepotřebujete žádnou licenci, a na Drénii se vypravit na vlastní pěst. Půjčovné na den stojí zhruba 85 EUR.

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.