Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Nikiti

Pláž

Chalkidiki

Milujete živá letoviska s plážovými promenádami, ale vesnickou atmosférou, popojdete-li pár desítek metrů od centra? Pak je Nikiti, největší letovisko na poloostrově Sithonia, tou pravou volbou pro vás.

Místní pláže jsou dlouhé, ale docela úzké a díky velikosti Nikiti také dost často přeplněné, na druhou stranu město díky široké nabídce ubytování, služeb, obchodů (včetně supermarketu Lidl) a nabídkám výletů poslouží jako skvělý výchozí bod pro poznávání střední části Chalkidiki.

Pláže a koupání

Pobřeží Nikiti lemuje více než 3 km dlouhá písečná pláž, podél skoro celé její délky se vine promenáda plná taveren, barů a obchodů. Nikitská pláž bude tou pravou pro milovníky neúnavného cvrkotu i širokých nabídek vodních aktivit. 

Naopak preferujete-li klid, prostornější pláže a více venkovskou atmosféru, zamiřte třeba do 15 vzdáleného letoviska Ormos Panagias.

Ubytování Nikiti

Navzdory velikosti letoviska není populární mezi českými turisty a cestovky sem běžně nepořádají žádné zájezdy. Individuální cestovatelé naopak využijí široké nabídky ubytování a Nikiti jim tak skvěle poslouží jako výchozí bod pro objevování poloostrova Sithonia. 

Z levnějších studií či apartmánů do 1 500 Kč za noc bychom vybrali třeba penzion Marina poblíž pláže nebo apartmány Mavridis Rooms.

Ceny hotelů čekejte od 2 500 Kč, mezi nejlepší patří rozhodně Serenity Suites **** kousek od centra a asi 300 metrů od pláže.

Jak se do Nikiti dostat?

Letovisko leží 88 km od letiště v Soluni a autem cestu zvládnete za necelou hodinu a čtvrt. Většina místních ubytování nabízí parkování zdarma.

Do Nikiti jezdí i pravidelné autobusy KTEL Chalkidikis (jízdní řády a jízdenky), na webu destinaci vyhledávejte pod názvem "Nikiti":

  • Soluň – 5x denně, doba jízdy cca 110 minut a cena jízdenky 10,60 EUR
  • Vourvourou – 4x denně, doba jízdy 25 minut a ceny jízdenky 1,60 EUR
  • Ormos Panagias – 3x denně, doba jízdy 15 minut a ceny jízdenky 1,60 EUR
  • Nea Moudania – 4x denně, doba jízdy 40 minut a ceny jízdenky 5,30 EUR

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.