Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Sarti

Pláž

Kavourotrypes

Příjemné malé letovisko Sarti najdete na jihovýchodě prostředního výběžku Chalkidiki nazvaného Sithonia. Oblast okolo Sarti vás nadchne nádhernou přírodou připomínající Sardinii – pobřežím s bílými skalami vytvářejícími malé rozeklané zátoky s písečnými plážemi, svahy hustě porostlé piniovými borovicemi a průzračně čistou vodou.

Přímo v Sarti, které patří mezi velmi klidná letoviska, pak najdete veškeré základní zázemí od mnoha taveren přes lékárnu po supermarket.

Pláže a koupání

Přímo v Sarti objevíte největší pláž v oblasti, kterou je 1 km dlouhá prostorná Paralia Sartis s jemným bílým pískem. V severní části, která zasahuje přímo do centra obce, si na několika místech můžete půjčit lehátko se slunečníkem a využít mnoha občerstvení.

Vstup do moře je velmi pozvolný a bezpečný a Sarti je i díky svému klidu během večerů ideální pro rodiny s dětmi.

Zhruba 3 km severně od Sarti natrefíte na jednu z nejkrásnějších pláží celého Chalkidiki, jíž je Paralia Kavourortypes. Malá pláž je vtěsnaná do skalnatého pobřeží s bílými kameny v přírodě nepolíbené civilizací, mořské dno s kombinací písku, členitých kamenů a křišťálové vody vytváří ideální podmínky pro šnorchlování. Na Kavourotrypes se dostanete pouze autem, z hlavní silnice musíte dojet krátký asi 200metrový úsek po písčité cestě, který však v pohodě projedou všechna auta (mapa trasy ze Sarti). Parkování je zde zdarma.

Naopak asi 4 km jižně od Sarti se před vámi objeví pláž Sikias ve stejnojmenné malé vesničce, která má velmi podobné parametry jako pláž Sarti, jen leží v ještě více idylickém venkovském prostředí. V těsném okolí Sikias pak narazíte na dalších několik malých pláží v menších zátokách obklopených skálami, které vytvářejí exotický dojem božského ráje.

Zájezdy Sarti

I když Sarti patří mezi nejmenší letoviska na Chalkidiki, mezi českými cestovkami si získalo velikou oblibu a zájezdy sem využívají zejména rodiny s dětmi.

Nejlevnější zájezdy bez stravy startují na cca 11 000 Kč za týden na termíny v červnu a září. Zájezdy s All-inclusive o prázdninách začínají na cenách okolo 18 000 Kč. Sarti tak patří mezi levnější letoviska na Chalkidiki.

Nejoblíbenější hotely cestovek v Sarti:

Ubytování v Sarti

Sarti je oblíbené i mezi individuálním cestovateli zejména pro své možnosti koupání hned na několika odlehlých plážích v okolí. Počítejte jen s tím, že ubytovacích kapacit v létě rychle ubývá a rezervovat je třeba klidně půl roku dopředu.

Ceny hotelů jsou přívětivé a pohybují se od 1 200 Kč ve vedlejší sezoně po 2 500 Kč v hlavní sezoně.

Z hotelů doporučujeme podívat se na skvěle hodnocený a moderně zařízený Hotel Olga *, z apartmánů pak House Katerina Mediterranean.

Jak se do Sarti dostat?

Letovisko leží 130 km od letiště v Soluni a autem cestu zvládnete za necelé 2 hodiny. Většina místních ubytování nabízí parkování zdarma a i parkoviště u pláží jsou zdarma. Do Sarti je rozhodně nejlepší vyrazit půjčeným autem vzhledem k nedostupnosti menších pláží v okolí autobusem.

Pokud však neplánujete navštěvovat menší plážičky po okolí, do samotného Sarti se dostanete i autobusem KTEL Chalkidikis (jízdní řády a jízdenky), na webu destinaci vyhledávejte pod názvem "Sarti":

  • Soluň – 4x denně, doba jízdy cca 200 minut a cena jízdenky 18,30 EUR
  • Vourvourou – 1x denně, doba jízdy cca 30 minut a cena jízdenky 3,30 EUR
  • pláž Sikia – 3x denně, doba jízdy cca 10 minut a cena jízdenky 1,60 EUR
  • Kalamitsi – 3x denně, doba jízdy cca 15 minut a cena jízdenky 2 EUR
  • Neos Marmaras – 3x denně, doba jízdy cca 60 minut a cena jízdenky 5,30 EUR

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.