Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Vourvourou

Písčitá pláž, Letovisko

Vourvourou

Jedno z nejkrásnějších letovisek na prostředním výběžku Sithonia nese název Vourvourou a nachází se tu známá pláž Karydi i mnoho dalších malých plážiček.

Pobřeží kolem městečka Vourvourou je rozčleněné do mnoha zátok s písčitými plážemi, které jsou ohraničeny fotogenickými skalisky a malými útesy. Oblasti kolem Vourvourou se přezdívá "řecká Sardinie", protože velmi připomíná pobřeží Costa Smeralda nebo souostroví Maddalena právě u tohoto italského ostrova.

Pláže a koupání

Zdejší pláže jsou krásné a zapadají do okolní přírody. Obklopují je háje piniových borovic poskytující příjemný stín, jen malé rozeseté vilky apartmánů se zahradami a samozřejmě průzračně čisté moře.

  • pláž Karydi (Karidi) – jedna z nejznámějších pláží na Sithonii je umístěna v malé půlkruhové zátoce orámované fotogenickými kameny. Vstup do vody je však bez kamenů a pozvolný, povrch pláže pokrývá jemný bílý písek. Karydi je neorganizovaná čistě přírodní pláž, ale asi 100 metrů od ní najdete malou restauraci. Jsou tu ideální podmínky pro rodiny s dětmi i šnorchlování.
  • pláž Zografou – malá plážička utopená mimo civilizaci asi 2,5 km od Vourvourou je organizovaná přilehlým kempem, který nabízí slunečníky a lehátka nebo občerstvení. Pláž má hrubší písek s oblázky, písečno-kamenité dno a nádherné okolí. Vstup stojí 3 EUR a k pláži se dostanete pouze autem.
  • pláž Vourvourou – v centru vesničky najdete písečnou, ale velmi úzkou pláž, která je spíš než na koupání ideální na půjčení loďky nebo šlapadla a relax na místní promenádičce plné taveren.

Půjčte si loďku a objevte pobřeží

Členité pobřeží kolem Vourvourou a přilehlý malý ostrůvek Diaporos přímo vybízejí k objevování z hladiny moře, zastavování na malých zapadlých plážích a koupání kdekoliv se vám zamane. Na severním kraji vesnice najdete hned několik půjčoven motorových člunů, které lze řídit i bez licence a předchozí zkušenosti.

Ceny na celodenní půjčení lodě pro 4 se pohybují od 90 EUR do 180 EUR v hlavní sezoně. Příklady půjčoven: Diaporos Boat RentSirena Boat, Blue Lagoon Boat Rental

Ubytování a zájezdy

Vourvourou je malé letovisko a zájezdů se sem moc nepořádá. České cestovky mají v nabídce pouze nádherný butikový resort Hotel Ekies All Senses Resort ****, do kterého se týdenní letecké zájezdy pořádají od cca 40 000 Kč.

Míří sem tak většinou individuální cestovatelé za pohodou a krásným pobřežím. Ve Vourvourou najdete množství soukromých apartmánů a penzionů s nejnižšími cenami okolo hranice 2 000 Kč za noc, například House Anna Houhlia přímo v centru obce nebo krásné apartmány Maria Village se zahradou a velkými studii.

Klasické hotely tu budete hledat marně.

Jak se do Vourvourou dostat?

Nejjednodušší doprava je půjčeným autem, které poskytne možnost objevovat i zapadlejší pláže v okolí nebo vnitrozemské vesničky. Z letiště v Soluni činí vzdálenost do Vourvorou 103 km (viz mapa trasy).

Ze Soluně do Vourvourou jezdí také 3x denně přímý autobus za cenu 12,20 EUR. Cesta trvá kolem 2 hodin.

Dále se z Vourvorou dostanete 2x denně do Sarti (20 minut / 3,30 EUR), 3x denně do Nikiti (30 minut / 1,60 EUR).

Jízdní řády i možnost koupě jízdenky online najdete na webu ktel-chalkidikis.gr.

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 03. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.