Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Sani Beach

Pláž

Chalkidiki

Pláž Sani na západě poloostrova Kassandra patří k těm nejkrásnějším na celém Chalkidiki. Úzký pás bělostného jemného písku se vine podél nízkých útesů porostlých hustou zelení a pláž ladně a velmi pozvolna pokračuje písčitým dnem do křišťálově čistého moře.

Většina nádherné pláže náleží jednomu z nejluxusnějších resortů na Chalkidiki Sani Resort a je přístupná pouze hotelovým hostům. Poměrně velká část pláže jižně od Anemos baru je však veřejná a přístupná bez poplatku. I tady si užijete luxusního koupání, velmi čisté pláže i vody a hezkých výhledů.

Dostupné zde jsou veškeré myslitelné služby od půjčoven lehátek a slunečníku, šlapadel a loděk po nabídky různých vodních sportů. Samozřejmostí je bohatá nabídka barů a taveren.

Protože pláž Sani patří mezi nejznámější na Kassandře, počítejte s většími davy lidí.

Ubytování a zájezdy

V okolí pláž Sani nenajdete žádné letovisko v pravém slova smyslu, jen několik hotelových resortů a pár vilek rozházených v lesním porostu. Zájezdy se pořádají do všech místních resortů, které patří k tomu nejlepšímu na Chalkidiki, čemuž samozřejmě odpovídají ceny startující na 35 000 Kč za týden.

Individuální ubytování seženete v okolí Sani Beach za ceny od 2 800 Kč za noc. Vysoká cena reflektuje extrémně klidné prostředí v nádherné přírodě. K nejlevnějším apartmánům patří Sunny Hills Studios zhruba 3 km od moře, případně nádherné apartmány Sani More cca 600 metrů od pláže.

Při ubytování zde musíte počítat s tím, že za jakýmikoliv většími nákupy je třeba dojíždět do 12 km vzdáleného města Nea Fokea.

Jak se dostat k pláži Sani

K pláži se dostanete pouze autem (rezervuj půjčení auta na letišti Soluň), pravidelné autobusy sem nezajíždějí. Poblíž veřejné části pláž je na poli zbudované improvizované parkoviště za poplatek cca 6 EUR na den, který se vybírá pouze v hotovosti.

Soluň je od pláže Sani vzdálená asi 83 km a pojedete sem něco málo přes hodinu (viz mapa trasy).

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.