Chalkidiki
Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Nea Potidea

Pláž

Chalkidiki

Město Nea Potidea je výjimečné svoji polohou, což je na první pohled patrné už při pohledu na mapu. Leží v nejužší šíji propojující hlavní poloostrov Chalkidiki s oblíbenou plážovou oblasti poloostrova Kassandra. Nea Potidea má tedy hned dvě pobřeží: na východě i na západě a vodou je lemováno dokonce i ze severu, kde je vybudován umělý kanál pro menší lodě fakticky oddělující Kassandru od pevniny.

Nea Potidea patří mezi středně velká a relativně klidná letoviska. Najdete tu sice několik barů a klubů, ale není tu zdaleka takový hluk jako třeba v Kallithee. Podél pobřeží i v centru je mnoho taveren i několik obchůdků se suvenýry a plážovým vybavením.

Nevýhodou města je, že jím prochází jediná silnice na poloostrov Kassandra a tedy je zde větší automobilový provoz.

Pláže a koupání

Na koupání však Nea Potidea patří mezi špičku z letovisek na Chalkidiki. Nádherné pláže naleznete hlavně na východním pobřeží města. Přímo v centru se rozprostírá na místní poměry široká a prostorná pláž s jemným bílým pískem a plným vybavením v podobě lehátek, barů a taveren. Tato pláž je místy široká až 90 metrů, což z ní činí jednu z nejširších na celém Chalkidiki. Vstup do moře tu je netradičně poněkud strmý, ale prvních pár metrů je pohodových i pro malé děti.

Milovníci opravdu dlouhých liduprázdných pláží, avšak plných nabídek vodních sportů, kitesurfování i menších plážových bister pak zamíří přes kanál na severovýchod od Nea Potidea.

Zde narazíte na více než 4 km dlouhou pláž Agios Mamas, která vybízí ke koupání, sportování i dlouhým procházkám. Vstup do moře je zde pozvolný a bezpečný.

Zájezdy Nea Potidea

Toto letovisko nepatří mezi úplné stálice českých cestovek a zájezdy sem mířící jsou z kategorie těch dražších. Nea Potidea je buď domovem soukromých apartmánů, do kterých cestovky nemíří, nebo dražších luxusnějších resortů, kde ceny týdenních pobytů začíná na částkách kolem 30 000 Kč.

Ubytování Nea Potidea

Nea Potidea nepatří k nejlevnějším letoviskům ani pro individuální cestovatele. Běžná cena ve 2lůžkovém pokoji na 1 noc zde v hlavní sezoně startuje na 2 400 Kč, v červnu nebo září zhruba na 2 000 Kč.

Z konkrétních ubytování bychom doporučili apartmány Canal Luxury Apartments v centru města nebo Seaview Aparthotel v zahradní klidné lokalitě jen asi 50 metrů od moře.

Jak se do Nea Potidea dostat?

Letovisko leží na začátku výběžku Kassandra a je tak skvěle dostupné po hlavní silnici. Pokud pojedete s cestovní kanceláří, odvoz bude zajištěn nejčastěji z letiště Thessaloniki, ze kterého pojedete necelou hodinu.

Do města se dostanete také frekventovaným spojením autobusy KTEL Chalkidikis (jízdní řády a jízdenky), na webu destinaci vyhledávejte pod názvem "N.Potidea".

  • Soluň – v létě 12x denně, doba jízdy cca 75 minut a cena jízdenky 7,10  EUR
  • Kallithea – 20x denně, doba jízdy 20 minut a cena 1,70 EUR
  • Pefkochori – 10x denně, doba jízdy 50 minut a cena 4,70 EUR
  • Posidi – 4x denně, doba jízdy 45 minut a cena 4 EUR
  • Nea Moudania (přestup směr Sithonia a Athos) – 20x denně, doba jízdy 10 minut a cena 1,60 EUR

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.