Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Gerakini

Letovisko, Písčitá pláž

Gerakini

Letovisko Gerakini leží mezi západním výběžkem Kassandra a prostřední Sithonií a patří k nejlépe dostupným plážovým destinacím na celém Chalkidiki.

Gerakini je klidnější letovisko s krásnými čistými plážemi, které nebývají nijak extrémně přelidněné a jsou extrémně vhodné pro rodiny s dětmi. Ostatně celé Gerakini je dětem uzpůsobené, ať už dětskými hřišti, bezpečným vstupem do moře nebo absencí divokých nočních diskoték.

Je dobré počítat s tím, že Gerakini nemá žádné opravdové centrum a služby jsou tu velmi omezené. Na hlavní ulici najdete jen několik taveren, jeden malý supermarket a to je vše.

Pláže a koupání

Přímo v Gerakini najdete dvě stejně velké zhruba půlkilometrové pláže s jemným zlatavým pískem, klidnou hladinou a dostatečným prostorem. Vstup do vody je pozvolný a převážně písčitý. Gerkakiniské pláže jsou velmi klidné a pobyt zde je opravdu odpočinkový.

Využít samozřejmě můžete půjčoven lehátek i nabídky vodních sportů, stejně jako restaurace a taverny podél hlavní ulice asi 30 metrů od pláže.

Zájezdy Gerakini

Jako v jednom z mála míst na Chalkidiki v Gerakini nad běžnými domy převažují menší hotelové resorty, čehož využívají cestovky a nabízí sem poměrně hojný počet zájezdů i s odletem z Prahy, Brna či Ostravy. Očekáváte-li od dovolené hlavně klid, pohodu a nicnedělání, vybírejte zájezd právě do Gerakini.

Ubytování v Gerakini

Zamíříte-li do Gerakini bez cestovky, otevírá se před vámi široká škála hotelů a moderních apartmánů. Nejlepší poměr ceny a kvality nabízí aparthotel Asteris Village *** přímo v centru obce, nejlepším hodnocením se pak pyšní hotel Le Grand Rêve.

Jak se dostat do Gerakini?

Město leží 66 km od letiště v Soluni a autem cestu zvládnete za necelou hodinu.

Do Gerakini jezdí i pravidelné autobusy KTEL Chalkidikis (jízdní řády a jízdenky), na webu destinaci vyhledávejte pod názvem "Oyranoypolis":

  • Soluň – 4x denně, doba jízdy cca 85 minut a cena jízdenky 7,50 EUR
  • Nea Moudania – 8x denně, doba jízdy 15 minut a ceny jízdenky 2,20 EUR
  • Neos Marmaras – 3x denně, doba jízdy 70 minut a ceny jízdenky 5,50 EUR

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 04. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.