Chalkidiki
Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Nea Kallikratia

Letovisko, Písčitá pláž

Nea Kallikratia

Letovisko Nea Kallikratia leží na hlavním poloostrově Chalkidiki a je nejbližším větším přímořským resortem od letiště v Soluni (cca 35 km).

Z letovisek na Chalkidiki patří k těm největším a nabídne kompletní zázemí většího města od supermarketů s potravinami přes obchody s oblečením a suvenýry po velké množství taveren a barů.

V Nea Kallikratia se zabaví milovníci nočního života, na druhou stranu je město poměrně rozlehlé a v okrajových částech velmi klidné.

Pláže a koupání

Přímo v centru města se rozkládá krásná prostorná pláž Nea Kallikratia o délce asi 450 metrů s širokým zázemím služeb a promenádou s mnoha restauracemi. V části pláže najdete také malý dětský akvapark. Pláž bývá v letní sezoně zejména o víkendech přeplněna především návštěvníky ze Soluně.

Směrem na východ asi 3 km od centra města leží krásná pláž Mykoniatika dlouhá přes 1,5 km a částečně umístěná pod fotogenickým strmým skalním převisem porostlým stromy. Část pláže pak pokračuje po rovině do malé vesničky. I zde najdete zázemí v podobě menších taveren a půjčoven slunečníků.

Naopak směrem na západ se nachází jedna z nejznámějších pláží na Chalkidiki Sahara Beach, která si zaslouží samostatný detail místa.

Zájezdy Nea Kallikratia

Letovisko je poměrně oblíbené mezi českými turisty, a to díky svým příznivým cenám, které jsou nižší než v letoviscích na známých výběžcích Kassandra a Sithonia.

Týdenní zájezdy do Nea Kallikrateia začínají na 14 000 Kč se snídaní a na 19 000 Kč s all-inclusive.

Hotely v Nea Kallikratia

Město je populární zejména mezi individuálními cestovateli pro velmi příznivé ceny ubytování, kdy za noc ve 2lůžkovém apartmánu ve vedlejší sezoně zaplatíte už od 800 Kč.

K nejlevnějším patří Agelikis Apartments nebo Artistic Rent Rooms & Apartments přímo v centru města asi 100 metrů od hlavní pláže.

Z klasických hotelů zaujme třeba Hotel Epavli ** rovněž přímo na centrální promenádě.

Jak se do Nea Kallikratia dostat?

Město je dobře dostupné autem po dálnici ze Soluně (cca 30 minut z letiště), ale i frekventovaným autobusovým spojením KTEL Chalkidikis (jízdní řády a jízdenky), na webu destinaci vyhledávejte pod názvem "N.Kallikratia".

  • Soluň – v létě 13x denně, doba jízdy cca 40 minut a cena jízdenky 3,90 EUR
  • Kallithea – 12x denně, doba jízdy 50 minut a cena 4,90 EUR
  • Pefkochori – 8x denně, doba jízdy 90 minut a cena 7,90 EUR
  • Nea Moudania (přestup směr Sithonia a Athos) – 15xdenně, doba jízdy 30 minut a cena 2,40 EUR

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 07. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.