Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Nea Vrasna

Pláž

Chalkidiki

Ačkoliv toto letovisko administrativně již neleží na Chalkidiki, většinou je do tohoto regionu zařazováno pro snazší orientaci. Město Nea Vrasna najdete na březích Strimonského zálivu přesně v místech, kde poloostrov Chalkidiki přechází v "běžnou" řeckou pevninu.

Nea Vrasna tvoří jedno velké letovisko se sousedními městečky Asprovalta a Stavros a očekávat tak můžete nejdelší pláže na Chalkidiki.

Pás letovisek se dělí na tři části:

  • Nea Vrasna a Vrasna – prostřední část se spoustou taveren a barů, večer je ale klidnější a ideální pro rodiny s dětmi
  • Stavros – menší městečko na úbočí zelených kopců, scenerie jsou tu asi nejhezčí. Užijí si zde milovníci nočního života, bary jsou otevřené do časného rána v centru města i na pláži
  • Asprovalta – živé letovisko severně od Vrasny taktéž zaujme milovníky nočního života, barů a diskoték, pláže jsou tu navíc krásně upravované a nabídka vodních aktivit na nich asi nejširší

Pláže a koupání

Nádherná pláž s jemným bílým pískem vyplňuje celý okraj Strimonského zálivu a s délkou skoro 8 km nemá na Chalkidiki konkurenci. Pláž poskytne zázemí pro všechny druhy cestovatelů. Severní okraj je klidný a takřka bez zázemí, tudíž i s minimem návštěvníků. Jak pláž postupuje na jih a blíží se letoviskům, hustota barů, restaurací, půjčoven lehátek či nabídek vodních sportů je čím dál tím větší a v 5kilometrovém pásu mezi Asprovaltou a Stavrosem to opravdu žije.

Pláž nabízí vyžití i pro malé děti, protože vstup do vody je prvních 50 metrů mírný, pak dno začíná klesat prudčeji. Užijí si zde tak i plavci a milovníci vodních sportů.

Protože je pláž velmi široká a nenajdete zde prakticky žádné kameny či útesy, moc si tu neužijete šnorchlování.

Ubytování a zájezdy Nea Vrasna

U českých cestovek stojí letovisko tak trochu stranou zájmu a prodávají se sem spíše jednotky zájezdů. Podívejte se na aktuální nabídku dovolené do letoviska Nea Vrasna i Stavros.

Na poli individuálního ubytování je situace zcela odlišná. Najdete zde desítky apartmánů, studií, penzionů, levných i drahých hotelů. Díky větší konkurenci navíc v okrajových částech léta narazíte na ubytování už od 860 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

Z levnějších apartmánů by vaší pozornosti neměl uniknout prázdninový dům Konstantinos-Elli Rooms přímo v centru Nea Vrasna jen pár metrů od pláže nebo skvěle hodnocené Four Seasons Studio v lokalitě Asprovalta.

Preferujete-li klasické hotely, zaměřte se třeba na velmi levný, ale čistý a moderní Hotel Argilos * v Asprovaltě nebo Calma Beach Hotel *** ve městečku Stavros přímo u pláže obklopen nádhernými sceneriemi.

Jak se dostat do Nea Vrasna?

Letovisko leží 87 km od letiště v Soluni a autem cestu zvládnete za necelou hodinu a půl. Většina místních ubytování nabízí parkování zdarma. Do Nea Vrasna je rozhodně nejlepší vyrazit půjčeným autem pro objevování dalších pláží v okolí.

Pokud však neplánujete navštěvovat menší plážičky po okolí, do samotného Nea Vrasna se dostanete i autobusem KTEL Thessalonikis (jízdní řády a jízdenky), a to cca 9x denně ze soluňského hlavního nádraží Makedonia. Jde tak o jedno z mála letovisek na Chalkidiki, na které se jezdí z tohoto autobusového nádraží; na většinu ostatních jezdí jiná společnost KTEL Halkidikis z autobusového nádraží na jihovýchodě města.

Autobus jede 2,5 hodiny a jízdenka vyjde asi na 3,70 EUR. Jízdní řád zjistíte na webu autobusového nádraží ktelmacedonia.gr/en

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.