Chalkidiki
Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Neos Marmaras

Pláž

Neos Marmaras

Městečko Neos Marmaras připomíná nejvíc ze všech lokalit na Chalkidiki opravdové město a ne jen letovisko plné apartmánů a hotelů. Městská zástavba je nejhustší okolo přístavu, kde se můžete těšit z kompletního zázemí. Najdete zde desítky taveren a rychlých občerstvení, mnoho obchodů s plážovým zbožím, suvenýry i potravinami, hotely, banky, lékárny, bankomaty... Zkrátka vše potřebné.

Neos Marmaras tak poslouží jako ideální zázemí pro výlety po výběžku Sithonia, na kterém se nachází.

Pláže a koupání

I když jsou na Chalkidiki hezčí pláže, jižně od centra města si užijete letní pohodičku na písečné pláži Neos Marmaras s mírný vstupem do moře a dostatkem zázemí v podobě půjčoven lehátek a plážových barů.

Vzhledem k blízkosti většího městečka je třeba počítat s také s většími davy lidí. Pro krátké večerní návštěvy po celodenním objevování Sithonie je však pláž naprosto ideální.

Nezdráhejte se však vyrazit ideálně půjčeným autem do menších letovisek na jihu Sithonie, kde objevíte nádherné přírodní pláže v malých zátokách.

Ubytování Neos Marmaras

Do města míří hlavně turisti bez cestovky, kteří jej využívají jako základnu pro poznávání okolí. Ceny zde patří k nejnižším na Chalkidiki a v červnu nebo září najdete i nabídky od 900 Kč na noc pro 2, například v dobře hodnoceném Greek House Hotel ** s krásným výhledem na moře.

Jak se dostat do N. Marmaras?

Letovisko leží 108 km od letiště v Soluni a autem cestu zvládnete za hodinu a půl. Většina místních ubytování nabízí parkování zdarma.

Do Neos Marmaras jezdí i pravidelné autobusy KTEL Chalkidikis (jízdní řády a jízdenky), na webu destinaci vyhledávejte pod názvem "N.Marmaras":

  • Soluň – 4x denně, doba jízdy cca 140 minut a cena jízdenky 13 EUR
  • Nikiti – 5x denně, doba jízdy 30 minut a ceny jízdenky 2,40 EUR
  • Toroni – 4x denně, doba jízdy 40 minut a ceny jízdenky 2,10 EUR
  • Sarti – 3x denně, doba jízdy 60 minut a ceny jízdenky 5,30 EUR
  • Nea Moudania – 4x denně, doba jízdy 70 minut a ceny jízdenky 7,70 EUR 

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.