Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Toroni

Pláž

Chalkidiki

Toroni je malá vesnička na jižním okraji poloostrova Sithonia obklopená zelenými kopci a krásnými klidnými plážemi. Zamíříte-li autem dál na jih, budete se kochat dramatickým pobřežím plným zátok a nádherných výhledů.

Samotné Toroni je moc příjemná obec se spoustou lokálních a nepředražených taveren, jedním supermarketem i několika málo obchody s praktickým zbožím na pláž či suvenýry. Hlavní předností Toroni je klid a krásné koupání.

Pláže a koupání

Přímo v Toroni najdete více než kilometr dlouhou prostornou pláž pokrytou jemným bílým pískem, která na severu pokračuje plážemi Destenika a Tristinika, které se vyznačují ještě větším klidem.

Společným jmenovatelem všech tří pláží je průzračně čisté azurové moře s pozvolným vstupem, ale od 100 metrů od břehu dál dno klesá prudce dolů, takže si zde užijí i plavci. Po okrajích pláží se nachází malé skalnaté útesy, kde díky klidné vodě vznikají skvělé podmínky pro šnorchlování.

Půjčovny lehátek a slunečníků najdete na všech plážích. Přímo v Toroni pak i mnoho restaurací hned u pláže, u dvou Desteniky a Tristiniky pak pouze menší plážové bary a občerstvení.

Ubytování a zájezdy Toroni

Toroni je cílem zejména individuálních cestovatelů, ale i české cestovky pořádají zájezdy do místního velmi příjemného Toroni Blue Sea Hotel ***. Ceny reflektují exkluzivní klid a pohodu a týdenní zájezdy s polopenzí začínají zhruba na 22 000 Kč.

Mnohem levnější ubytování pořídíte, pokud do Toroni vyrazíte na vlastní pěst. Běžné ceny o prázdninách v apartmánech se pohybují okolo 2 000 Kč, ve vedlejší sezoně pak od 1 300 Kč. K nejlépe hodnoceným aparthotelům patří Villa Miranda Roshi přímo v centru obce nebo Chrissi Ammoudia na pláži.

Jak se dostat do Toroni?

Letovisko leží 128 km od letiště v Soluni a autem cestu zvládnete za necelé 2 hodiny. Většina místních ubytování nabízí parkování zdarma a i parkoviště u pláží jsou zdarma. Do Toroni je rozhodně nejlepší vyrazit půjčeným autem vzhledem k nedostupnosti menších pláží v okolí autobusem.

Pokud však neplánujete navštěvovat menší plážičky po okolí, do samotného Sarti se dostanete i autobusem KTEL Chalkidikis (jízdní řády a jízdenky), na webu destinaci vyhledávejte pod názvem "Toroni":

  • Soluň – 3x denně, doba jízdy cca 170 minut a cena jízdenky 15,10 EUR
  • Neos Marmaras – 3x denně, doba jízdy cca 30 minut a cena jízdenky 2,10 EUR
  • Sarti – 3x denně, doba jízdy cca 50 minut a cena jízdenky 3,20 EUR

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.