Chalkidiki
Chalkidiki

28 míst co vidět na Chalkidiki

Sahara Beach

Písčitá pláž

Sahara Beach

Exotická pláž tvořící trojúhelníkovitý mys nese pro svůj vzhled a okolí název po největší poušti světa Sahaře. Pláž totiž obklopují poměrně rozlehlé písečné duny na ploše zhruba 500x100 metrů a díky tomu má toto místo zvláštní nádech osiřelosti a samoty.

Koupání a zázemí pláže

I když se Sahara Beach nachází mimo letoviska (nejbližší Nea Kallikratia je vzdálená 4 km), podél pláže najdete spoustu menších improvizovaných barů a bister, které ale poskytnou všechno potřebné občerstvení.

Na mysu se pak nachází Sahara resort, malé plážové městečko s půjčovnou lehátek a slunečníků a jednou lepší a drahou restaurací.

Pláž pokrývá jemný světlounký písek, stejně jako mořské dno, které klesá jen velmi pozvolna. I když je Sahara Beach natočená směrem k otevřenému moři, velké vlny zde nebývají.

Sahara Beach je ideálním místem pro cestovatele, kteří vyhledávají klid mimo ruch velkých letovisek.

Ubytování u pláže

Jen pár kroků od pláže se můžete ubytovat v několika domcích nabízejících studia a plně vybavené apartmány. K nejpopulárnějším se řadí A1 Family Apartments s velmi dobrými cenami od 2 500 Kč za byt pro 6 osob se 2 ložnicemi.

Jak se na Sahara Beach dostat?

Okolo pláže neprojíždí žádný autobus, a tak sem vyrazit musíte jedině autem. U hlavní části Sahara resort najdete prostorné a značené parkoviště zdarma. Auto si můžete snadno půjčit na 35 km vzdáleném letišti Soluň, viz mapa trasy k pláži.

Chystáš se na Chalkidiki?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 04. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.