Zpět na seznam míst co vidět na Korfu
Kerkyra

Kerkyra (Korfu)

Kerkyra, též Korfu, je s 25 000 obyvateli největší město na stejnojmenném ostrově a zároveň středobod všeho dění. Najdete zde místní mezinárodní letiště, centrální autobusové nádraží meziměstských zelených autobusů (přesně zde), mnoho památek a spoustu nabídek ubytování.

Přímo v Kerkyře se ubytujte v případě, že chcete především poznávat ostrov a budete odkázáni jen na autobusovou dopravu. Případně také den před odletem či po příletu.

Památky a zajímavosti

Staré město v Kerkyře patří na Seznam světového dědictví UNESCO. V tomhle překrásném městě se po staletí mísilo několik odlišných kultur, což se krásně promítá do jeho architektury. Při toulkách městem nevynechejte hlavní náměstí Esplanáda lemované nádhernými budovami z benátského, francouzského a anglického období; úchvatný palác sv. Michaela a Jiřího, současné sídlo Muzea asijského umění; katedrálu San Giacomo, Maitlandovu rotundu, kostel sv. Spyridona, patrona města; Starou a Novou pevnost a v neposlední řadě také Iónský parlament.

Mezi nejhezčí čtvrtě města patří Campiello, Kanoni a Mandouki se svými úzkými a klikatými uličkami a kouzelnými skrytými náměstíčky. Nezapomeňte se podívat nahoru. Vyprané prádlo visí na šňůrách přímo nad vašimi hlavami.

Ubytování

Kerkyra jako největší město na ostrově nabídne mnoho typů a forem ubytování od nejlevnějších guesthousů po drahé přímořské resorty. Mimo jiné i pro velkou koncentraci nabídek najdete ve městě Korfu nejvíce levných nabídek, kdy pokoj pro dva i v letní sezoně startuje už na 900 Kč za noc.

Město Korfu bude ideální základnou pro ty, kteří chtějí objevovat ostrov a každý den vyrážet na výlety.

  • Naviguj: 39.624, 19.9208

Další místa na Korfu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 15 hod
Navrhni úpravu