Korfu

30 míst co vidět na Korfu

Moraitika

Moraitika

Městečko Moraitika leží na východním pobřeží Korfu a patří mezi největší a nejživější letoviska ostrova. Ve skutečnosti tvoří jedno větší rekreační středisko s přilehlým Messonghi.

Moraitika je sice opravdu malé město, ale v létě překypuje životem. Najdete zde mnoho restaurací, obchodů s plážovým vybavením i suvenýry, dva klasické supermarkety a mnoho plážových barů. Moraitiku obklopují zelené kopce porostlé olivovými háji.

Pláže a koupání

Přímo ve městě najdete hezkou asi 2,5 km dlouhou pláž, kde se mísí jemný písek s malými oblázky a kamínky. Pláž Moraitika se táhne podél celého letoviska a patří mezi nejoblíbenější na Korfu. Přes den si zde užijí rodiny s malými dětmi, protože vstup do vody je velmi pozvolný a bez velkých vln, v noci pak letovisko ožívá nočním životem.

Pláž Moraitika poskytne veškeré zázemí od půjčení lehátek a slunečníků přes bohatou nabídku vodních aktivit po mnoho restaurací a barů přímo na u pláže. Využít můžete i sprchy či převlékárny.

Jedinou nevýhodou je šířka pláže, která činí jen asi 10 metrů a v hlavní sezoně může být Moraitika dost přeplněný.

Ubytování Moraitika

V Moraitice najdete poměrně širokou škálu hotelů od malých 2* po větší plážové resorty. Naopak v blízkém Messonghi najdete více rodinných apartmánů. Z levnějších ubytování kolem 1 300 Kč za noc o prázdninách bychom doporučili třeba Aggelos Family Hotel asi 100 metrů od pláže nebo Three Stars Beach Hotel přímo na pláži.

Zájezdy Moraitika

Zájezdy do Moraitiky se nabízí poměrně hodně, mezi českými cestovkami patří mezi oblíbené levné letovisko na Korfu – srovnejte ceny a hodnocení zájezdů do Moraitiky na Korfu. Běžné ceny týdenních zájezdů se snídaní se dají pořídit cca od 12 000 Kč, all-inclusive pobyty zhruba od 15 000 Kč.

Last-minute zájezdy se dají sehnat i pod 10 000 Kč, ale míst je většinou velmi málo a na takové ceny musíte mít vyloženě štěstí. K nejoblíbenějším hotelům v Moraitice, kam české cestovky patří tyto:

Jak se sem dostat?

Po silnici z města Korfu se sem dostanete za 21 km a asi 30 až 35 minut dle provozu. Problém v Moraitice je nedostatek parkovacích míst. Zastavit můžete prakticky jen v centru na několika málo místech, případně u hotelových resortů.

I bez auta se sem ale snadno dostanete autobusy Green Bus z těchto míst:

  • město Korfu: linky B1, B2B5, B6, B7 cca 2x za hodinu
  • Kavos: linky B1 cca 5-8x denně
  • Benitses: linky B1, B2B5B6B7 cca 2x za hodinu
  • Agios Georgios (jižní): linka B5 2x denně

Cena jízdenky do Korfu stojí cca 2,20 EUR.

Chystáš se na Korfu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 17. 05. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.