Korfu

30 míst co vidět na Korfu

Kassiopi

Kassiopi

Rybářský přístav Kassiopi leží na severu ostrova přímo naproti Albánii. Městečku vévodí římská pevnost, k níž se dostanete od kostela Kassopitra. Koho by návštěva příliš znavila, ten může vyrazit na některou z okolních oblázkových pláží.

Kassiopi se řadí ke klidným letoviskům s plnocenným zázemím v podobě mnoha typů ubytování, supermarketů, obchodů se suvenýry, taveren a památek. Leží v malebné oblasti plné zátok a kopcovitého zalesněného terénu.

Pláže u Kassiopi

V oblasti najdete především menší a nepřelidněné pláže s velkými oblázky, klidným mořem a pozvolným vstupem do vody. Díky členitému dnu a pobřeží je oblast okolo Kassiopi ideální především pro šnorchlování a potápění.

Přímo v Kassiopi najdete dvě pláže se zázemím v podobě barů a půjčovny lehátek, a sice pláže Kalamionas a Kogevina. 

Na severním okraji Kassiopi pak najdete místní nejznámější pláž Bataria s nádherným výhledem a průzračně čistým mořem. Na místě jsou taktéž půjčovny lehátek a taverny, ovšem už od časného rána je zde mnoho lidí.

Nejkrásnější pláže najdete však asi 3 km východně od Kassiopi na zalesněném poloostrově, který nabízí maximální soukromí. Pláže jsou oblázkové. Nejlépe dostupnou je Avlaki Beach, naopak nejodlehlejší jsou pláže Vrachli, Arias, Tozufaka, Akoli, ke kterým se dostanete pouze po úzkých polních cestičkách.

Ubytování Kassiopi

V Kassiopi jsou především menší penziony, apartmány a studia a za noc zde zaplatíte od 1 300 Kč v hlavní sezoně.

Vybíráme ty nejvýhodnější nabídky ubytování v Kassiopi:

  • Fatiras Studios – jednoduše zařízené apartmány s výhledem na moře jen pár metrů od centra obce, ceny už od 1 100 Kč za noc o prázdninách
  • Saint Spiridon Hotel – levný aparthotel poblíž centra nabízí jednoduchá studia za skvělé ceny od 1 200 Kč za noc
  • Kassiopi Bay – apartmánový penzion v centru městečka a jen pár kroků od místní pláže

Jak se sem dostat?

Kassiopi leží na hlavní okružní silnici kolem ostrova a z města Korfu se sem dostanete asi za 35 minut jízdy autem. Pokud zde nebudete ubytování, počítejte s často zdlouhavým hledáním místa na parkování. Stát sice můžete zdarma prakticky kdekoliv, ale nenajdete tu žádné velké parkoviště.

Z Korfu sem pak jezdí také autobusová linka A4 (trasa a jízdní řád) s cenou 3,60 EUR.

Během letní sezony jezdí navíc linka S5 do Sidari (trasa a jízdní řád) a S8 do Paleokastritsa (trasa a jízdní řád).

Chystáš se na Korfu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 15. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.