Zpět na seznam míst co vidět na Korfu
Sidari

Sidari

Letovisko Sidari patří k nejznámějším a nejvyhledávanějším místům pro trávené dovolené na ostrově Korfu. Leží asi 36 km severně od města Korfu s letištěm, je obklopeno mírnými kopci porostlými divokou zelení a olivovými háji, krásnými plážemi oceněnými modrou vlajkou za čistotu moře a především ikonickými skalními útvary a bílými útesy, které dotváří nádhernou kulisu.

Pláže a koupání

V Sidari si na své přijdou naprosto všichni od milovníků dlouhých a živých pláží po romantiky vyhledávající spíše méně exponovaná místa.

Přímo v letovisku se nachází dlouhá písčitá pláž Sidari s mírným vstupem do moře, mnoha a mnoha bary či tavernami, půjčovnou lehátek a slunečníků (okolo 12 EUR na den za set dvou lehátek), nabídkou různých vodních atrakcí i zázemím v podobě sprch a toalet.

Nejproslulejším místem je však Kanáli tou Erota, často nazývaný jako Canal d'Amour (v překladu „kanál lásky“). Malá písečná pláž je umístěna v hluboce vykrojené zátoce, kterou lemují dechberoucí útesy z bílých skal a četné malé jeskyně. Místo je ideálně pro plavání i šnorchlování, na slunění na pláži zde moc prostoru mít nebudete. Malinká plážička se zaplní už od časného rána a místo zde chytí jen ti nejrychlejší. Traduje se, že každý, kdo propluje pod obloukem jeskyně, si zajistí lásky milované osoby na věky.

Dalšími pěknými místy ke koupání jsou pláže Apotripiti a asi 4 km vzdálený Logas s nádhernými výhledy na útesy a západy Slunce.

Ubytování

Sidari nabízí všechny druhy ubytování, dominují však apartmánové domy a menší hotelové resorty. Ceny se díky konkurenci drží na relativně slušné úrovni a začínají na 1 300 Kč na noc za pokoj.

Abyste nemuseli mezi množstvím ubytování hledat tu nejlepší nabídku, vybíráme 4 nejvýhodnější:

  • Anemona Beach apartments – soukromé apartmány přímo v centru a jen 50 metrů od pláže nabízejí nejlepší poměr ceny a kvality
  • Del Mare Beach Hotel – 3* hotel přímo na nejkrásnějším pobřeží Sidari s férovými cenami kolem 1 800 Kč za noc
  • Argilos – penzion v srdci Sidari 2 minuty od pláže se pyšní nejlepším hodnocením ve městě
  • Varvara Studios & Apartments II – leží dál od centra ve vnitrozemí, takže jsou vhodné jen pro cestovatele s autem. Nabízejí však bezkonkurenční ceny od 850 Kč na noc

Zájezdy Sidari

Sidari patří mezi nejoblíbenější letoviska na Korfu. Proto Sidari nesmí chybět v portfoliu českých cestovek. Patří však mezi středně drahá letoviska na ostrově a ceny týdenních pobytů s polopenzí začínají zhruba na 16 000 Kč, last-minute nabídky pak cca od 12 000 Kč.

Jak se sem dostat

Z města Korfu vede do Sidari okružní silnice okolo ostrova a dojedete sem zhruba za 45 až 60 minut jízdy. U hlavní pláže najdete bezplatné parkoviště, ale v hlavní sezoně se velmi rychle plní a zaparkovat auto, pokud zde nejste ubytování, může být problém.

Alternativou je doprava autobusem z Korfu. Jezdí sem několikrát denně linka A2 (trasa a jízdní řád) za cenu 3,40 EUR.

Během sezony do Sidari zajíždí i turistická linka S1 z letoviska Paleokastritsa a také linka S8 do letoviska Kassiopi.

  • Naviguj: 39.7923, 19.7069

Další místa na Korfu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den je na sidari testovací misto na covid 19 děkuji

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 13 hod
Navrhni úpravu