Pláž Elafonisi

34 míst co vidět na Krétě

Chania

Turistické město

Chania

Druhé největší město na Krétě Chania je významným letoviskem a nejlepším výchozím bodem pro poznávání západní Kréty. Disponuje také významným mezinárodním letištěm Chania, odkud létá mnoho přímých spojů do ČR, Vídně, Polska či Německa.

Chania je rozhodně nejhezčím velkým městem na Krétě, může se chlubit úzkými romantickými uličkami ve svém starém centru, které odkazuje na minulost Benátské republiky, jejíž byla Kréta po 3 staletí součástí. Ostatně ne nadarmo se Chanii občas přezdívá "Řecké Benátky", styl staveb i romantická atmosféra jsou italskému městu často velmi podobné.

Město leží 145 km od Heraklionu a 65 km od letoviska Rethymno.

Ubytování

Přímo v Chanii se ubytujte v případě, že chcete poznávat západní Krétu. Právě odsud totiž vyjíždějí všechny autobusové linky po okolí a najdete tu také zdaleka nejširší nabídku levného ubytování. Hotely v Chanii startují s cenami již od 1 000 Kč za noc pro dva v hlavní sezoně.

Zajímavosti v okolí

Chania leží pravděpodobně v nejkrásnější části Kréty. V blízkosti najdete tři poloostrovy s mnoha plážemi a malými letovisky, nádherné západní pobřeží se slavnou pláží ElafonisiBalos či Falassarna nebo pohoří Lefka Ori vystupující až do výšky přes 2 400 metrů.

Doprava

Centrální autobusové nádraží "KTEL Chania" najdete přímo v centru města přesně na tomto místě.

Chania se svými více než 100 000 obyvateli disponuje vlastní sítí autobusů MHD, které vás dopraví po celém městě i na letiště. Jízdenky pořídíte nejlevněji v trafikách za 1,10 EUR po městě (zóna A), resp. 1,50 EUR do zóny B v okolí Chanie.

Lístky zakoupené u řidiče stojí 2 EUR pro zónu A, resp. 2,50 EUR pro zónu B. Jízdní řády, trasy linek a aktuální informace naleznete na webu chaniabus.gr.

Vypravíte-li se do Chanie autem, nepouštějte se přímo do historického centra. Ve městě je několik velkých bezplatných parkovišť, stejně jako placená hlídaná. Napovědět s přesnými lokacemi může například tento web.

Více o dopravě na Krétě se dočtete v samostatné kapitole.

Webkamera Chania

Pokud si chcete před cestou zkontrolovat živě jaké zrovna v Chanii panuje počasí, webkamera je jedním z ideálních způsobů. Podívejte se například na webkameru zabírající starý přístav v Chanii.

Chystáš se na Krétu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 09. 2023
Navrhni úpravu

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 23 dny

Ve skutečnosti stojí jízdenky na zónu A 1,1 EUR, u řidiče 2 EUR, a na zónu B 1,5 EUR, u řidiče 2,5 EUR. Na autobusáku zřejmě nejdou sehnat, odkázali nás do trafiky, kterou jsme ale nenašli. Nejbližší dùležitá zastávka MHD je na Náměstí 1866, kde se nachází jak funkční automat, tak i budka-prodejna jízdenek. V některých sámoškách je prodávají taky.

Pozor na Mapy Google, obsahují nesmyslné jízdní řády.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 23 dny

Ještě doplním, že automat na jízdenky nebere karty.

Avatar uživatele kk.argonavti
kk.argonavti
před rokem

cestujlevne.com neposkytuje úplné informace po zaplacení rezervace ....Děkuji za pozornost.

Avatar uživatele kk.argonavti
kk.argonavti
před rokem

jestli muzete poradit co delat. Nevím, zaplatil za letenku , ale neobdržel e-letenku, poslal jsem potvrzení o platbě..jak dlouho musíte čekat na e-letenku? Děkuji za pozornost.