Barcelona
Barcelona

30 míst co vidět v Barceloně

Parc de la Ciutadella

Ciutadella

V horkých letních dnech člověka chození po městě rychle unaví. Kromě oblíbeného přírodního cíle a parku, kterým je kopec Montjuïc můžete přímo v centru města zavítat do rozlehlého městského parku a zrelaxovat. Kromě toho zde najdete spoustu zajímavostí a možností zábavy.

Nejlepší ubytování v Barceloně

Jméno parku odkazuje na minulost místa, kde na ploše 30 hektarů stála rozlehlá vojenská citadela, která měla zajišťovat bezpečnost přístavu i města. Na konci 19. století byla celá citadela zbořena zejména na popud místního obyvatelstva, které stavbu bralo jako symbol útlaku moci, a na místě začal vznikat velký městský park.

Krásný park nabízí odpočinek ve stínu vzrostlých alejí, pomerančovníků a u mnoha vodních ploch.

Fontána Cascada i parlament

Jednou z dominant parku je nádherná a obrovská fontána Cascada na jeho severním okraji. Kamenná fontána z roku 1881 se pyšní krásnou bránou, na jejímž vrcholu se třpytí zlatá socha Quadriga de l'Aurora. Fontánu navrhl Anotnio Gaudí, nicméně není postavena v tak nekonformním stylu jako jeho jiné stavby.

Prostřední část parku pak zabírá budova současného katalánského parlamentu.

Zoo

Jižní část parku okupuje hlavní barcelonská ZOO, která však velikostí spíše zklame. Místní zoo totiž patří k nejmenším zoologickým zahradám v podobně velkých městech, nicméně je krásně upravená a nabízí zajímavé aktivity. Cena vstupenek pro dospělého se pohybuje kolem 22 EUR, děti zaplatí 13 EUR, více informací se dočtete na oficiálním webu zoo.

Hrad tří draků

V severozápadním cípu parku stojí známá modernistická budova architekta Lluíse Domènecha i Montaner z roku 1888 zvaná Castell dels tres Dragons, která byla postavena jako kapacitní restaurace pro EXPO Barcelona 1888.

Dnes v této budově sídlí Muzeum přírodních věd.

Poloha a doprava

Parc de la Ciutadella leží v centru Barcelony mezi čtvrtí Barri Gotic a pláží Barceloneta. Od obou míst se sem pěšky dostanete maximálně do 15 minut, využít můžete ale i MHD:

  • Metro: stanice Ciutadella Vila Olímpica – linka L4
  • Tramvaj: zastávka Ciutadella Vila Olímpica nebo Wellington – linka T4
  • Autobus: zastávka Pg Pujades - Parc de la Ciutadella – linky B20, B25, H14, H16 nebo zastávka Parc de la Ciutadella - Princesa – linky H14, V19

Chystáš se do Barcelony?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 12. 12. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.