Tejeda

27 míst co vidět na Gran Canarii

Teror

Turistické město

Teror

Vnitrozemské městečko Teror v severní části Gran Canarie patří k nejstarším kontinuálně obydleným městům na Kanárských ostrovech. Bylo založeno po údajném zjevném Madony v roce 1481 a do dnešních dní si zachovalo svůj historický ráz.

Městečko je zasazeno do malebné kopcovité krajiny plné zelených luk, polí a sadů a patří k oblíbeným cílům i místům pro delší ubytování.

Památky a zajímavosti

Díky zjevení Panny Marie je Teror bohatý zejména na církevní památky. Ústřední památkou je nádherná bazilika "Nuestra Señora del Pino" postavená v maorském stylu, kterou můžete navštívit každý den zdarma.

Ústřední promenádou protínající centrum města je ulice Calle Real de la Plaza s barevnými domy, které zdobí dřevěné balkony tolik typické pro staré zástavby Kanárských ostrovů.

Ubytování

Teror je poměrně velké město s kompletním zázemím v podobě supermarketů, restaurací i dalších služeb a díky své poloze v centrální části ostrova může posloužit jako výchozí bod pro cesty do hor. Ubytovat se zde můžete už od 1 200 Kč za noc, nejlevnější služby nabídne jednoduchý, ale čistý a pohodlný Hotel El Pino, zatímco nejlépe hodnocené jsou apartmány Casa Rural Doña Margarita přímo v centru obce.

Doprava

Do Teroru vede několik horských silnic a je přehledně značený od všech dálnic. Nedaleko centra obce můžete zdarma zaparkovat na velkém parkovišti hned vedle autobusového nádraží (přesná poloha na mapě).

Město je velmi dobře napojeno na frekventovanou autobusovou dopravu. Zhruba 2-3x za hodinu se z Teroru dostanete do Las Palmas linkami číslo 216 a 229.

Jízdní řády jednotlivých linek najdete na webu dopravního podniku a detailní informace o cestování autobusem v kapitole Doprava.

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 23. 01. 2022