Tejeda

27 míst co vidět na Gran Canarii

Tejeda

Vesnice

Tejeda

Městečko Tejeda se nachází přímo uprostřed Gran Canarie v divoké hornaté oblasti plné skal, hlubokých roklí a překrásných údolí. Vypravte se do hor na jednodenní otočku od moře, ale klidně na 3 až 4 dny a podnikejte z Tejedy pěší výlety po mnoha turistických značkách.

Turistika k Roque Nublo i Bentayga

Tejeda leží utopená v zeleném údolí porostlém palmami, kanárskými borovicemi a mandloňový sady, které se každý únor a březen halí do růžovo-bílých květů. Tejeda poslouží jako ideální výchozí bod ke slavným skalním útvarům Roque Nublo nebo Roque Bentayga, které se tyčí v nadmořských výškách přes 1 400 metrů vysoko nad okolní terén a jež patří mezi symboly Gran Canarie.

Z Tejedy je blízko i na nejvyšší horu ostrova Pico de las Nieves nebo do přírodní rezervace Tamadaba.

V okolí využijete množství přehledně značených turistických tras, počítejte však vždy s většími převýšeními, které se vám odmění úchvatnými výhledy na divoké vnitrozemí Gran Canarie.

Malebné centrum

I samotná Tejeda, která má jen necelé 2000 obyvatel, se může pochlubit nádherným historickým centrem, v němž se přenesete z ruchu plážových letovisek a měst do poklidné a líné atmosféry uzoulinkých uliček lemovaných tradičními bílými domky a spoustou květin.

V centru navštivte jednu z několika restaurací nebo třeba výrobnu čokolády.

Na jižním okraji městečka si pak můžete dokoupit zásoby v běžném mini-supermarketu SPAR.

Ubytování

Tejeda je ideálním výchozím místem pro podnikání túr po okolí a preferujete-li menší zapadlé vísky před většími turistickými městy, je tím pravým místem pro ubytování. V Tejedě najdete jeden menší 3* hotel Rural Fonda de la Tea s cenami okolo 3 000 Kč za noc.

Zbytek ubytování tvoří rodinné apartmány a prázdninové domy. Mezi těmi s fantastickým hodnocením bychom doporučili Casa Del Caminero En TejedaLa Ventana del Bentayga nebo Vivienda Vacacional La Portada, které navíc nabídnou i dobré ceny kolem 1 500 Kč za noc.

Jak se sem dostat?

I s ohledem na výlety do okolních hor doporučujeme při cestě do Tejedy půjčit auto, abyste nebyli závislí na delších pochodech nebo řídkých jízdních řádech. Ve městě zaparkujete na dvou dobře značených parkovištích zdarma.

Pokud přeci jen řídit nechcete, využít lze i autobusů, které zastavují přímo v centru Tejedy. Cca 8x denně jezdí sem jezdí linka 305 (jízdní řád) z městečka San Mateo, do kterého se dostanete frekventovaným spojení z Las Palmas linkou 303. Jedenkrát denně sem zajíždí také linka 220 z vesnice Teror (jízdní řád - do Tejedy jedou jen růžově označené spoje).

Vyhledávač spojení najdete na webu dopravního podniku.

Chystáš se na Gran Canarii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 22. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.