Mirador Teresitas

27 míst co vidět na Tenerife

Los Gigantes

Útes, Písčitá pláž, Letovisko, Pobřeží

Los Gigantes

Tato oblast na západním pobřeží Tenerife je známá především díky obřímu skalnímu útvaru s názvem Los Gigantes, jehož jedinečnost vám doslova vyrazí dech. Ohromné převisy vznikly před několika miliony lety sopečnou činností a v některých místech dosahují výšky až 800 metrů nad mořem. Na úpatí útesů se nachází i stejnojmenná vesnička, kde se můžete nalodit na vyhlídkovou loď a obdivovat tyto skalní útvary z moře. Když budete mít štěstí, zahlédnete cestou delfíny či velryby.

Plavba lodí podél Los Gigantes

V obci Los Gigantes sídlí mnoho firem poskytujících výletní plavby lodí za velrybami, delfíny, šnorchlováním nebo trekováním do soutěsky Masca. Všechny přitom plují kolem útesů Los Gigantes. Obvyklá délka plavby je cca 2-3 hodiny a cena se pohybuje mezi 35 EUR a 40 EUR. Většinou není nutné plavby rezervovat předem, na místě působí desítky různých firem a stačí si výlet domluvit přímo v přístavišti.

Pláže v Los Gigantes

Jednou z nejkrásnějších pláží Tenerife je Playa de la Arena, jejíž černá vulkanická barva zde získává díky příměsím hornin krásný stříbrný nádech. Nachází se ve stejnojmenném městečku, které je ale fakticky spojené s letoviskem Los Gigantes. Najdete na ní veškeré potřebné vybavení od půjčoven lehátek a slunečníků po bary a restaurace. Jen není příliš rozlehlá, a tak může být v sezoně problém najít volné místo.

Další oblíbenou pláží je Playa de Los Gigantes jen pár kroků od mariny, odkud vyplouvají výletní lodě. I tuto pláž pokrývá jemný černý písek a jsou z ní nejlepší výhledy na útesy Los Gigantes.

Třetím zajímavým místem pro koupání je přírodní bazének vytvořený z lávových kamenů a upravený nízkou betonovou zídkou, ve kterém se můžete koupat bez rizika velkých vln, avšak v mořské vodě a přírodním prostředí. Najdete jej přímo v centru obce Los Gigantes na konci ulice Calle Magnolia a přístup je zdarma.

Ubytování

Najít ubytování v této oblasti nebude žádný problém, jelikož prakticky všechny stavby v navazujících letoviscích Los Gigantes, Puerto de Santiago a Play de la Arena jsou hotely nebo apartmány. Seženete zde levné bydlení v apartmánech kolem 1 200 Kč na noc pro dva i pohodlné ubytování ve velkých hotelových resortech (např. Barceló Santiago, Aparthotel Los Dragos del Sur nebo Hotel Blue Sea Lagos de Cesar) s cenami mezi 1 700 a 3 500 Kč na noc pro dva.

Jak se sem dostat

Letovisko Los Gigantes leží na západním pobřeží 44 km od hlavního letiště Tenerife Sur a 100 km od největšího města Santa Cruz de Tenerife. Kromě auta se sem dostanete i poměrně frekventovanou autobusovou dopravou:

  • Linka 325 - Puerto de la Cruz, Icod, Santiago del Teide a mezilehlé obce
  • Linka 473 - velmi frekventované spojení s letovisky Costa Adeje a Los Cristianos a všemi menším plážemi po trase
  • Linka 477 - jezdí jen do Costa Adeje se zastávkami podél pobřeží
  • Linka 462 - lokální spoj spojující okolní obce Santiago del Teide a Guía de Isora
  • Linky 493 a 494 - lokální spoje spojující okolní obce Playa San Juan a Guía de Isora

Chystáš se na Tenerife?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 05. 03. 2023
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Kamila Tkadlecova
Kamila Tkadlecova
před 2 lety

playa de la Arena je krasna, ale moc se v ni nevykoupete, casto je tam cervena vlajka, protoze je na ni silne vlnibiti. plaz v los gigantes u pristavu je fajn ale mala a vyhled na utes tam neni, protoze ten je nad vami. prirodni bazen v gigantes je skvele koupani kdyz je odliv, kdyz je priliv tak to muze byt spise adrenalinovy zazitek. vice info na mem webu www.pruvodcetenerife.com